Юрій Касьянов, волонтер, громадський активіст
Юрій Касьянов, волонтер, громадський активіст

У лихі дев’яності сформувалися цінності та правила, за якими ми живемо і сьогодні. Гроші стали універсальним мірилом краси, таланту, успішності, важливості людини.

Зірки естради заробляли більше в віп-лазнях, ніж в переповнених залах; вчорашня професура вишикувалася в букіністичні магазини, здаючи за копійки безцінні книги; пересічні інженери, письменники і поети зникли через непотрібність.

Бідність стала непристойністю, злодійство – буденністю, злидні перемогли масовістю.

Носити малиновий піджак було круто, цікавитися джерелом доходів – безглуздо, тому що в бідній країні заробляти багато неможливо. Натомість можна красти.

Так сформувалася сучасна «еліта». До прізвищ почали додавати «фон», в наспіх зведених маєтках малювати недоладні герби, дітей відправляти в закриті школи і недоступні країни.

Ці люди та їхні дорослі діти сформували новий клас кримінально-чиновницької рентної буржуазії. Вони осідлали грошові потоки і взяли в руки адміністративні висоти. Вони не зацікавлені в реформах, що перетворюють їх на звичайних чесних громадян. Вони і є – горезвісна система, яку неможливо перемогти зсередини. Її можна тільки знести.

Джерело: Юрий Касьянов

БЕЗ КОМЕНТАРІВ