Юрій Касьянов, волонтер, громадський активіст
Юрій Касьянов, волонтер, громадський активіст

Кажуть про погану підготовку поліцейських. І це правда. Як їй бути хорошою за кілька місяців «курсу молодого бійця»? Але я б поставив пам’ятник усім тим хлопцям і дівчатам, які пішли служити в поліцію, яку зневажають і, як і раніше, називають «мєнтами».

Кажуть про провал поліцейської реформи. І це теж правда. Не тільки тому, що МВС наробило помилок. Але й тому, що ми самі цієї реформи не хочемо. Не хочемо жити за законом. Не стало ДАІшників – і містом носяться машини зі швидкістю сто кілометрів на годину. Немає «Беркута» з кийком – немає постійного нагляду, отримаємо побутове свавілля.

Ми не розуміємо, що правова держава починається з правової самосвідомості кожного з нас. Ми звикли жити, як на зоні – під окрики вертухаїв, під прицілом вишок і під гавкіт сторожових собак.

Суспільна свідомість перебуває в зародковому стані. Якби загиблі поліцейські застрелили злочинця, його б ховала половина країни як «добровольця» і «жертву режиму». Вийшли б на протести, підпалили б обласне УВС, поквитались б з безжалісною владою сотнею зневажливих статей і телепередач. Тому що і влада винна, і ми – винні, і винна злочинність, з якою борються ті, кого ми, як і раніше, зневажаємо і ненавидимо. І гинуть за те, у що ми самі майже не віримо.

Джерело: Юрий Касьянов

БЕЗ КОМЕНТАРІВ