Юрій Касьянов, волонтер, громадський активіст
Юрій Касьянов, волонтер, громадський активіст

15 грудня 1942 року в урочистій обстановці танкістам вручили 161 танк, побудований на зібрані колгоспниками Тамбовської області гроші. Передана танкова колона отримала власне ім’я «Тамбовський колгоспник». Воювала на фронті побудована на народні гроші танкова колона «Воронезький колгоспник», колона «Житомирський колгоспник», колона «За Радянську Україну», колона «Звільнений Донбас», колона «Визволена Полтавщина»…

1234Загалом понад 200 танкових колон і десятки авіаескадрилій були побудовані та передані фронту «на гроші трудящих», як тоді говорили. Зрозуміло, що збір коштів мав добровільно-примусовий характер, але факт залишається фактом – хто гроші давав, той танк або літак передавав.

Сьогодні президент передав у війська 141 одиницю військової техніки. В урочистій обстановці. Втретє, здається. Відновлені (після зберігання) літаки, танки, БТРи, вантажівки… Зрозуміло, що Петро Олексійович не збудував їх на зекономлені в офшорах гроші. Тому урочисто передавати техніку в війська міг би будь-який сумлінний платник податків – вся ця техніка зроблена на бюджетні гроші.

Ну, Бог з ним, з президентом – він всюди, де добре. Цікаво інше: 141 одиниця техніки для фронту – це багато чи мало? Якщо це забагато для нашої армії, то значить війна зовсім невелика, і ми давно повинні були перемогти. Якщо переданої техніки замало, то чому не виробляють більше? Чому оборонні заводи не працюють в три зміни, чому так багато свят у країні, де йде війна? Навіщо нам монстр «Укроборонопром», який виробляє по одній колоні на рік? Лише для зміцнення рейтингу президента можна і потрібно робити це частіше.

І, до речі, народ має право знати, скільки коштує вся ця нереальна військова міць. Якщо при «совку» обдерті до липки колгоспники знаходили у заначці рублі на сотні танків, то чому зараз вільна і незалежна Україна не може забезпечити свою воюючу армію всім необхідним? Чи не тому, що хтось, незалежний від народу, занадто багато краде?

Джерело: Юрий Касьянов

БЕЗ КОМЕНТАРІВ