Депутат від ВО «Свобода» Юрій Левченко
Депутат від ВО «Свобода» Юрій Левченко

Кілька днів тому кінотеатр «Нивки» на вул. Щербаківського та велику територію навколо нього обнесли парканом. До мене ще раніше масово зверталися мешканці «Нивок» з приводу кінотеатру (а точніше з приводу того, як, хто й коли його вкрав і що з цим робити) і хотів би внести певну ясність в ситуацію, адже вдалося трохи розплутати цей клубок.

Кінотеатр був приватизований в 2008 році. Власником є фірма ТОВ «АРАГОН-2008», яка, по-суті, є «офшором» (див. кінцевого бенефіціарного власника в документах). В 2009 році Київрада передала цій фірмі, як власнику відповідного майна, величезну ділянку навколо кінотеатру (набагато більшу ніж пляма забудови) в оренду до 2025 року. До речі, цікаво, що рішення Київради було ухвалено 18.06.2009, а договір оренди оформлений лише 15.04.2010 – хтось з кимось «домовлявся».

Проаналізувавши ситуацію, ми зрозуміли, що єдиний шанс повернути кінотеатр і землю громаді полягає в тому, щоб знайти якісь порушення приватизаційного договору, й спробували його витребувати в КМДА. Й тут почалося найцікавіше… Немає часу переповідати всю цю переписку (див. документи) але врешті-решт виявилося, що… договору ні в кого немає, бо єдиний примірник ВКРАЛИ з машини депутата Київради при передачі документів.

І ось поки ми ламали голову, як все ж таки роздобути примірник того договору, шукали його по різним контактам, офіційно й не дуже, кінотеатр «Нивки» обнесли парканом. Проте, поки що жодних документів у будь-кого на забудову ділянки немає, так само як поки що немає дозволу на зпилення дерев.

Але тим часом, буквально через день після появи паркану, один одіозний депутат Київради, який нещодавно прославився тим, що його помічник голосував за іншого депутата, прозвітував, що він дуже довго шукав власника кінотеатру (ніби немає всієї відповідної інформації в КМДА), нарешті знайшов, і про все з ним домовився (зокрема про якісь «поступки», які насправді не були потрібні, бо рішення Київради й договір оренди не передбачили те, щодо чого власник домовився «поступитися»), навіть попередній проект у нього «якось» отримав (хоча жодних офіційних документів в КМДА поки що немає). Цікаво, що цей депутат чомусь завбачливо зауважив в кінці свого «звіту»,  що ні він, ні його родина не є власниками приватизованого кінотеатру, й саме ця деталь є особливо цікавою, адже цей депутат – Костянтин Яловий – зять бандита-фальсифікатора Віктора Пилипишина, багаторічного «господаря» Шевченківського району, який чудово почувається при «новій владі».

А тепер згадаємо, що з 2006 року по листопад 2010-го Пилипишин був головою Шевченківської райдержадміністрації, згадаємо що саме мікрорайон Нивки був (і, на жаль, досі є) ним повністю контрольований, зокрема, через приватизацію овочевої фабрики, згадаємо, що саме на період «зволікання» з підписанням договору оренди (див. вище) припадає час охолодження стосунків Пилипишина й Черновецького, й, врешті-решт, згадаємо, що коли під кінець Майдану кінотеатр «Нивки» був зайнятий різними громадськими організаціями, то саме помічники Пилипишина давали активістам ключі від будівлі (а «бідний» Яловий потім ніяк «не міг знайти власників».

Тож у мешканців Нивок не має бути жодних сумнівів щодо того, хто хоче побудувати на місці маленького кінотеатру величезний ТРЦ, зайнявши в процесі купу землі, яка до кінотеатру «Нивки» не має жодного стосунку…

Але так само слід пам’ятати, що забудувати цю територію саме так як вони хочуть Пилипишину-Яловому вдасться лише у випадку видачі їм відповідних містобудівних умов та обмежень чиновниками, які підпорядковані Кличку. Поки що таких МУО у забудовників немає. Тож закликаю мешканців Нивок звертатися до свого міського голови з відповідними «зауваженнями й пропозиціями»!

Джерело: Юрій Левченко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ