Юрій Сиротюк, директор аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень»
Юрій Сиротюк, директор аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень»

Вже писав, що так звана молода команда Лєщенка, Найєма, Заліщук нагадує рослиного паразита – омелу. А у політиці ці молоді та зелені нагадують збірний образ Олександра Мороза.

У середині 90-х саме Мороз займав нішу правдолюба, системного опонента діючій владі. Його медіа-ресурси, зокрема «Сільські вісті» активно друкували гнівні філіппіки на адресу тодішньої влади і оприлюднювали політичний компромат. Люди тоді читали і шукали правду у «Сільських вістях» не менш жваво, ніж нині вірять, що на можна знайти нині правду на «УП». Народу навіювали, що Мороз пропонує певну альтернативу діючій владі. Моральнішу, людянішу, справедливішу.

Все на місця поставила ширка. Коли Мороз завдав удару у спину Помаранчевій Революції та сформував коаліцію з відверто проросійськими силами. Вже згодом стало зрозуміло, що Мороз шукав не альтернативу Україні, яку будував Кучма (постсовєцьку, совкову, але все ж Україну), а будь-що намагався Україну знищити, підірвати державність, віру нації у самостійну Україну.

Нинішні молоді і зелені (від кольору грошей) морозята роблять те саме. Привівши до влади олігархів, нині намагаються вдати альтернативу. Хоча окрім деструкції, підриву державності, посіяння зневіри та інформаційного вкиду компромату нічого не роблять.

Та й спонсори ті самі. Пригадуєте як колись російський олігарх Григоришин фінансував комуністів. А в той самий час його друг Сергій Лєщенко знавісніло критикував націоналістів та дивним чином оминав КПУ. Так само було коли утворювали рух «Чесно», який шукав скалки в очах патріотів і не помічав російських кирок, сокир і колод в руках українофобів.

Тепер Григоришин дружить з рейдерами, що захопили «Демальянс». А на виході пропонується той самий сценарій. Замовні політичні вбивства журналістів. Резонанс. Суспільне збурення. Зміна влади. На хвилі зневіри виборців в учасниках Революції Гідності приведення до влади абсолютно проросійських сил…

Не дарма, одним із політичних батьків трійці отМорозків є гаспадін Рибачук, глава президентської адміністрації часів Ющенка, батько Меморандуму національної єдності, що легалізував повернення у владу проросійських сил. Отаке Сірожине пірожине не зовсім першої свіжості…

Джерело: Yuriy Syrotyuk

БЕЗ КОМЕНТАРІВ