Юрій Сиротюк: «Про віртуально збиті літаки і реально збиті надії»

0
217

Улітку минулого року ми вщент програли повітряну війну Росії в небі над Донбасом. Доходило до гірких курйозів, коли, приміром, у червні 2014 року українську «сушку» (Су-24) збив російський МіГ-29 ракетою, виготовленою у Києві в травні 2014-го. Українські гвинтокрили не мали навіть елементарного протиракетного захисту, наші літаки збивали один за одним. І ми просто перестали літати в зоні АТО.

За цей час ситуація реально не покращилася. Ми й далі маємо діряве небо, українська система ППО й досі не здатна збивати російські літаки, які й далі нахабно порушують наш повітряний простір.

Замість укріплення системи ППО, усе комерційно привабливе продається через корупційного монстра «Укроборонпром» за кордон, а нашим військам намагаються впарити комплекси, що морально застаріли ще в середині 60-х. Тендери на постачання у війська вже неприховано стали вигравати офшорні компанії з російським корінням.

А слова – слова й далі пафосні і красиві. Нинішній віце-спікер і екс-керівник РНБО та нинішній керівник РНБО й колишній в.о. Президента України в один голос співають про те, що Україна має збивати російські літаки. Так, має. Але не язиками! Бо поки що їх збивають винятково у віртуальних дописах, а реально вищеназвані діячі руками їхнього «поддєльніка» Авакова вбивають надії на гідне майбутнє України, призначивши у нову поліцію «майстра спорту з підкидань» (як його називають в’язні у СІЗО за фальшування та фабрикування справ) Паскала.

Про мої запити до Турчинова-Парубія-Яценюка щодо зміцнення в тому числі системи протиповітряної оборони, запровадження воєнного стану, неприпустимості торгівлі з РФ зброєю та товарами подвійного призначення, перекриття кордону, вичищення російської агентури тощо та реакцію на них цих базік вже й не казатиму.

Життєво необхідним є вигнати геть цих «збитих льотчиків», доки вони не відправили в піке Україну.

Заступник Голови ВО «Свобода» з воєнних питань Юрій Сиротюк

БЕЗ КОМЕНТАРІВ