Подарунок Джемілєву від вітчизняної Феміди: його сина засудили в Україні й вимагають екстрадиції з РФ

М.Джемілєв
Сина Джемілєва засуджено в Україні, запит про екстрадицію направлено до РФ

Син лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва Хайсер засуджений в Україні за ненавмисне вбивство на 3 роки і 8 місяців, в Росію відправлено запит про його екстрадицію. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив народний депутат України від «Народного фронту» Георгій Логвинський.

«Юридичний «подарунок» Росії – Хайсер Джемілєв (син Мустафи Джемілєва) засуджений українським судом Вирок набрав законної сили. Україна вже подала заяву про екстрадицію. Відповідно до Європейської конвенції захисту прав людини та статті 50 конституції Російської Федерації, жодна особа не може бути засуджена двічі за одне діяння. Тобто РФ повинна припинити всі псевдосудові дії і зобов’язана, згідно з власними законами, передати засудженого українській владі. Сьогодні російська Феміда зібралася влаштовувати суд на території РФ проти громадянина України, який скоїв злочин в Україні», – повідомив Логвинський.

Нардеп також закликав президента України Петра Порошенка та міністра закордонних справ Павла Клімкіна взяти на контроль процес екстрадиції. Відповідь на запит про екстрадицію Джемілєва має надійти від Росії протягом 30 днів. «З в’язниці відпускає той, у кого ключі від замка на камері», – сказав Логвинський, зазначивши, що Росія може вкотре показати, що є «країною безмежного свавілля» і не виконати свої зобов’язання згідно з міжнародним законодавством.

Як відомо, Хайсера Джемілєва затримали 27 травня 2013 року у дворі його будинку у Бахчисараї. Його звинувачують у вбивстві 44-річного будівельника Февзі Едема, який загинув від пострілу у голову. Міліція відкрила кримінальне провадження за частиною 1 статті 115 Кримінального кодексу (умисне вбивство). У Меджлісі заявляють, що це було вбивство з необережності.

Інформаційний Акцент

 

Залишити коментар

БЕЗ КОМЕНТАРІВ