pshonka
Востаннє Віктор Пшонка з’являвся на публіці 13 квітня 2014 року в російському Ростові-на-Дону

Журналісти програми «Схеми» знайшли сліди екс-генпрокурора України Віктора Пшонки в анексованому Криму. Виявилось, що саме туди втікач перевіз ювелірний бізнес зі своєї вотчини – Краматорська.  Про це йдеться у розслідуванні «Золото Пшонки».

Восени 2014 року в Севастополі відкрилося ювелірне підприємство ТОВ «Ювелірний завод «Золотий стандарт». Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб Росії, його засновником є Євгенія Фріга (Бурова) – дружина Михайла Бурова. Останній був помічником колишнього народного депутата України Артема Пшонки – сина Віктора Пшонки. Саме на Бурова був оформлений ювелірний бізнес родини Пшонок у Краматорську до Революції гідності та до анексії Криму.

1За часів президентства Януковича родина Пшонки контролювала декілька ювелірних підприємств у Краматорську Донецької області: «Укрзолото», «Золото» та «Бомонд преміум». Особисто Віктор і Артем Пшонки їхніми власниками не були. Засновниками ТОВ «Торговий дім «Укрзолото» виступали кілька осіб, зокрема, і Михайло Буров – помічник депутата Артема Пшонки.

2Наразі в Краматорську, за місцем реєстрації фірми «Бомонд Преміум»,  ювелірного заводу вже немає. Місцеві ювеліри зазначили, що обладнання родини Пшонки вивезли до Криму.

Як відомо, востаннє Віктор Пшонка з’являвся на публіці 13 квітня 2014 року в російському місті Ростов-на-Дону, де він давав прес-конференцію разом із колишнім президентом Віктором Януковичем та екс-міністром внутрішніх справ Віталієм Захарченком. Після втечі з України та цієї прес-конференції Пшонка жодного разу не коментував обвинувачення Генпрокуратури України.

Наразі і екс-генпрокурора, і його сина оголошено у розшук. Але кримінальне провадження щодо розкрадання 69 мільйонів гривень, виділених для ремонту приміщень ГПУ, зупинене, оскільки підозрюваний переховується від органів слідства та суду, а його місцезнаходження невідоме.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ