Підвищення цін на алкоголь має захистити галузь від розвитку тіньового ринку, вважають експерти
Підвищення цін на алкоголь має захистити галузь від розвитку тіньового ринку, вважають експерти

Мінімальна ціна за пляшку горілки з 1 березня зросте до 70 грн. Про це повідомив гендиректор асоціації «Укргорілка» Володимир Остапюк, інформує ЛІГА.net.

За його словами, така ціна обґрунтована тим, що з 1 березня підвищується акцизний збір. «Якщо раніше в вартості пляшки горілки акциз становив 14 грн., то з 1 березня ця сума становитиме 21 грн. При цьому з відпускної ціни пляшки стягується 20% ПДВ», – говорить він.

Остапюк наголосив: підвищення цін дозволить захистити галузь від розвитку тіньового ринку. При цьому він зазначив, що підвищення акцизу з 1 березня зовсім не означає, що в той же день ціна на горілку в торгових точках підвищиться.

«Між постачальниками і мережами є певні домовленості за обсягами поставок, в кожній мережі є запаси продукту, тому подорожчати горілка на полицях має протягом найближчого тижня».

Нагадаємо, в грудні 2015 року Верховна Рада проголосувала за зміни до Податкового кодексу, зокрема, за підвищення ставки акцизного збору на спирт і міцні алкогольні напої.

З 1 березня акцизний збір на міцні спиртні напої підвищиться на 50%, до 105,8 грн./літр 100% спирту.

Виросте ще й акцизний збір на пиво, міцне вино та ігристе вино вдвічі – до 2,48 грн./літр, 7,16 грн./літр і 10,4 грн./літр відповідно.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ