Тепло подорожчало через зростання ціни на газ
Тепло подорожчає через зростання ціни на газ

Після ухвалення Кабінетом міністрів України рішення про підвищення цін на газ для населення з 1 травня до ринкового рівня вартість теплової енергії для населення збільшується на 60% – до 1041 грн/Гкал з 652 грн/Гкал. Про це йдеться в повідомленні Міністерства економічного розвитку і торгівлі, яке роз’яснює деталі ухваленого урядом рішення.

Згідно з повідомленням, таке підвищення вартості теплової енергії пов’язане з тим, що раніше підприємства теплокомуненерго купували газ за ціною 3004 грн за тис. куб. м, а після зростання вартості газу до ринкового рівня ТКЕ купуватимуть паливо за 6810 грн за тис. куб. м.

Нагадаємо, з 1 травня 2016 року встановлюється оптова ціна природного газу 4942 грн за тисячу кубометрів.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, після підвищення тарифів на газ та послуги з теплопостачання кількість заявників на отримання субсидій може зрости на 50%. У цьому випадку 35 млрд. грн, виділених цьогоріч, може не вистачити для виплати субсидій.

Нагадаємо, 27 квітня Кабінет міністрів України ухвалив рішення щодо єдиної ціни на блакитне паливо. Як повідомив прем’єр-міністр Володимир Гройсман, йдеться про встановлення ціни 6879 грн за тис. кубометрів.

Оскільки ціна на газ становить 76% у структурі тарифів на теплопостачання, з нового опалювального сезону ціна на опалення зросте вдвічі.

Водночас у «Батьківщині» Юлії Тимошенко кажуть, що прем’єр-міністр Володимир Гройсман збрехав щодо цін на газ для України за контрактом з російським монополістом «Газпром».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ