кордон
В місцевих пунктах пропуску через державний кордон режим в’їзду українців у Білорусь запрацює з 1 січня 2018 року

Українці їздитимуть до Білорусі лише за закордонними паспортами, білоруси в Україну – за паспортом громадянина республіки. Відповідний режим запроваджується наступного року. Про це повідомилляє а прес-служба МЗС.

«З огляду на вимоги ICAO щодо використання для перетину кордону паспортів, що містять машинозчитувану зону (паспорти громадянина України її не мають) і безпеки таких документів білоруською стороною запропоновано здійснити перетин громадянами України кордону Білорусі виключно за закордонними паспортами (громадяни Білорусі в’їжджають в Україну за паспортами громадянина держави, який одночасно є й паспортом для виїзду за кордон)», – йдеться в повідомленні.

У міжнародних аеропортах режим в’їзду українців у Білорусь виключно за закордонними паспортами буде запроваджено з 1 січня 2017 року, в міжнародних і міждержавних пунктах пропуску залізничного та автомобільного транспорту – з 1 квітня 2017 року, в місцевих пунктах пропуску через державний кордон – з 1 січня 2018 року.

Українська сторона запропонувала максимально спростити режим перетину українсько-білоруського державного кордону для громадян України, які проживають у прикордонних регіонах, зокрема, шляхом внесення змін до відповідної двосторонньої угоди.

Наступний раунд переговорів з білоруською стороною може пройти в травні в Києві.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ