bomba1711
Модернізована B61-12, як очікується, прослужить ще щонайменше 20 років

2020 року США планують випустити модернізовану атомну бомбу B61-12. В новій модифікації зброя прослужить ще як мінімум 20 років і відрізнятиметься значно підвищеною влучністю.

Бомба B61-12 замінить наявні модифікації. Модернізований варіант відрізнятиметься від попередніх, зокрема відсутністю парашута і наявністю нової хвостової частини з інерційною системою наведення, що збільшує точність застосування.

Національне управління США з ядерної безпеки (NNSA) офіційно санкціювало інженерну стадію виробництва B61-12 в рамках програми продовження терміну експлуатації атомної бомби. Новий етап настав після чотирирічної фази інженерного проектування нової конструкції.

Випуск першого серійного зразка заплановано на 2020 рік. Потім відбудеться повномасштабне виробництво. Глава NNSA назвав створення модернізованої бомби «життєво важливою місією національної безпеки».

Міністр енергетики США Ернест Моніс заявив, що програма продовження терміну експлуатації дозволить «підтримувати безпечний, надійний і ефективний потенціал ядерного стримування, зменшуючи при цьому розмір запасів». За його словами, наразі модифікація В61 містить «найстаріші компоненти в арсеналі США». Завдяки програмі продовження терміну експлуатації модернізована B61-12, як очікується, прослужить іще щонайменше 20 років.

Програма зі створення нової модифікації бомби – це спільний проект Національного управління з ядерної безпеки і ВПС США. Планується підвищити збереження, безпеку і надійність B61. Відновленню підлягають як ядерні, так і неядерні компоненти бомби.

Раніше експерти висловлювали побоювання у зв’язку з розробкою B61-12.

«Ядерна бомба зазвичай має дуже велику площу ураження. Якщо ми збільшуємо її точність, ми отримуємо можливість використовувати заряд меншої потужності. Це дозволяє завдати більше шкоди конкретній цілі та менше – навколишньому простору. На перший погляд, це добре», – розмірковує завідувач кафедри досліджень оборонної політики Центру стратегічних і міжнародних досліджень, колишній заступник голови Об’єднаного комітету начальників штабів США Джеймс Картрайт.

«Але, якщо ми робимо її такою маленькою і точною, то чи не виникне у нас бажання скористатися нею? Вона ж не завдасть такої великої супутньої шкоди», – поставив риторичне запитання експерт.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ