1463397209-8934-apostol
Львівський «Апостол» видали накладом близько 1-1,2 тис. примірників

З фондів Національної бібліотеки України ім.Вернадського викрали примірник найдавнішої надрукованої на території України книги – «Діяння і послання апостольські», виданої в 1574 році Іваном Федоровим у Львові, передає Інтерфакс-Україна.

«Дійсно, він («Апостол») був вкрадений, але коментарів зараз дирекція бібліотеки не дає в інтересах слідчих дій», – повідомили у прес-службі бібліотеки.

У прес-службі уточнили, що інформація про те, що книга відсутня у фонді, стала відома 10 травня цього року.

У поліції заявляють, що порушили кримінальне провадження за фактом крадіжки стародруків за ст.185 (крадіжка) Кримінального кодексу України. Наразі триває експертиза оцінки вартості викраденого видання, встановлюються особи, причетні до скоєння злочину.

«10 травня 2016 року в чергову частину Шевченківського управління поліції надійшло повідомлення про те, що з бібліотеки по вулиці Володимирській з відділу стародруків викрали книгу 1574 року видання. Крадіжку виявила заступник з наукової роботи, після чого вона одразу ж заявила в органи внутрішніх справ», – йдеться в повідомленні відділу комунікації Головного управління Національної поліції в м.Києві.

Як повідомляється на офіційному сайті бібліотеки, львівський «Апостол» видали накладом близько 1-1,2 тис. примірників, наразі відомо про близько 120 збережених копій. При цьому у фондах Національної бібліотеки ім.Вернадського зберігаються 5 примірників, але всі вони неповні. Крім того, примірники книги є у книгосховищах Львова, Харкова, Дніпропетровська, а також в інших країнах – Білорусі, Польщі, Болгарії, РФ, США тощо.

Книга видана у великому форматі, оригінальне видання складалося з 278 аркушів, зокрема, 264 пронумерованих.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ