Спонсорську допомогу від «регіоналів» отримували Сівкович, Лукаш, Кожара та інші високопосадовці
Спонсорську допомогу від «регіоналів» отримували Сівкович, Лукаш, Кожара та інші високопосадовці

З 2007 по 2012 роки міністри, депутати та військові отримали від «Партії регіонів» за лояльність понад 10 мільярдів гривень. Про це свідчить «амбарна книга регіоналів», передає Главком.

Видання «Українська правда» оприлюднила невеличку частину матеріалів про корупційні витрати «регіоналів» протягом кількох місяців 2012 року. Завдяки цьому стало відомо, що підлеглі екс-очільника партії Віктора Януковича заплатили за лояльність до себе щонайменше 66 млн. доларів.

Як виявилося, загальна сума витрат «регіоналів» на політичну корупцію була в рази більшою.

Відповідно до матеріалів кримінального провадження, яке Національне антикорупційне бюро розпочало 30 травня, загальна сума неофіційних виплат, переданих членами та представниками «Партії регіонів» народним депутатам, членам Кабінету міністрів, Вищої ради юстиції, військовослужбовцям вищого офіцерського складу військових формувань та іншим службовим особам перевищує 10 мільярдів гривень.

Про це свідчать матеріали кримінальної справи, частково викладені в ухвалі Солом’янського суду Києва від 5 липня 2016 року, що розміщені в Єдиному реєстрі судових рішень.

Видаткові документи, які досліджує НАБУ, охоплюють тіньову фінансову звітність «Партії регіонів» за 2007–2012 рік. Інформація міститься на 585 аркушах формату А4, де зафіксовані рукописні відомості про видачу/отримання партійних коштів.

«Це скановані копії документів, що за своєю структурою нагадують облікові листи, та містять відомості про дату, прізвище особи, суму коштів, підпис, уточнюється в матеріалах розслідування. – Обліком надходження та використанням коштів на надання неправомірної вигоди займалися представники фінансового департаменту «Партії регіонів».

Самі документи та перелік отримувачів в судових документах не наводяться.

Рішення Солом`янського суду Києва, розміщене в Єдиному реєстрі судових рішень, дозволяє ідентифікувати поки що одну людину із загального переліку. Річ у тім, що на розгляд цього суду було подане клопотання Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) щодо вилучення реєстраційної справи компанії «База відпочинку «Зелений мис». Представники САПу пояснювали, що ім’я засновника цієї бази відпочинку фігурує у списку отримувачів партійних коштів. Правоохоронці хотіли отримати зразки підписів в реєстраційних документах компанії її власника для порівняння з підписами в «амбарній книзі».

Відповідно до реєстру юридичних осіб, бенефіціарами компанії «База відпочинку «Зелений мис» є донеччани Валентина Бондаренко, Валерій Онопрієнко (помічник екс-депутата «Партії регіонів» Олени Бондаренко) та киянин Валерій Варениця. Останній працює на посаді комерційного директора сейлз-хаусу «Плюси» з 2012 року.

Раніше журналісти оприлюднили імена близько 200 отримувачів спонсорської допомоги від «регіоналів». Серед них були названі прізвища та ініціали, які повністю збігаються з прізвищами колишнього міністра і депутата Сівковича, екс-міністра юстиції Лукаш, екс-міністра закордонних справ Кожари, керівника ЦентрвиборчкомуОхендовського, колишніх і діючих депутатів Геллера, Миримського, Калюжного, Костенка, Скубашевського, Демидка, Ковалевської, політтехнологів Бондаренка, Мустафіна і Грановського.

В переліку було ім`я і Валерія Варениці, який, начебто, дев’ятьма траншами отримав на рекламу на телебаченні та радіо, зовнішню рекламу та «статті» в ЗМІ 8,42 млн. дол.

У коментарі Варениця повідомив, що на прохання НАБУ не може розголошувати будь-яку інформацію, пов’язану з цією справою. Він лише уточнив, що не ховається від слідства і раніше добровільно надавав зразки свого підпису детективам. Також Варениця додав, що кошти, про які йде мова у розслідуванні, перерахувались відкрито, на безготівкові рахунки.

Нагадаємо, «чорна каса» або «амбарна книга» «Партії регіонів» стала медійною сенсацією наприкінці весни. Такими заголовками ЗМІ називали новину про появу рукописних документів, що являли собою непублічну бухгалтерію «Партії регіонів». В травні цей компромат майже одночасно передали правоохоронним органам народний депутат Сергій Лещенко та колишній заступник голови СБУ Віктор Трепак. При цьому вони досі не розкрили джерело її походження.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ