«Пам'ятник чекістам»
Комуністичний монумент до Музею пам’ятників радянської доби

Невідомі активісти зруйнували екскаватором пам’ятник чекістам біля станції метро «Либідська» у Києві. Його мали демонтувати та перенести до іншого місця, повідомляє Сегодня.

Як зазначив директор Департаменту благоустрою та збереження природного середовища КМДА Андрій Фіщук, техніка, яка зносила пам’ятник не належить КП «Благоустрій».Окрім того, організація не видавала контрольних карток на виконання цих робіт.

Фіщук наголосив, що планувалося піти цивілізованим шляхом: розробити проект демонтажу пам’ятника, затвердити його кошторис рішенням сесії Київради і перемістити цей комуністичний монумент до Музею пам’ятників радянської доби.

Хто саме зруйнував пам’ятник, зауважив він, має з’ясувати поліція.

Нагадаємо, 28 квітня активісти за допомогою молота та перфоратора намагалися відбити носа на одному зі скульптурних зображень, що входить до 9-метрової композиції під назвою «Пам’ятник чекістам». Цілковитого руйнування тоді не відбулося.

Активісти з Майдану намагалися знести пам’ятник ще у лютому 2014 року.

«Пам’ятник чекістам» встановлено у 1967 році в сквері посеред площі Дзержинського (пізніше – Либідська). Він являє собою вертикальну стелу з граніту, на якій висічені дві величезні особи бійців революції. Його неодноразово спробували знести. Монумент внесений до списку пам’яток, що підлягають демонтажу.

Читайте: Кірова розпиляли на частини в парку на Одещині (фото)

БЕЗ КОМЕНТАРІВ