Мінфін ФРН чекає референдуму в Греції
Мінфін ФРН чекає референдуму в Греції

План, запропонований 30 червня прем’єром Греції Алексісом Ціпрасом, навряд чи схвалять у Брюсселі. Таку думку висловив міністр фінансів Німеччини Вольфґанґ Шойбле, передає ЛІГАБізнесІнформ.

На переконання німецького міністра, з урядом Греції взагалі немає сенсу вести будь-які переговори до референдуму 5 липня. В цілому, міністр фінансів ФРН вважає поточне керівництво Греції не надто надійним, щоб вести переговори про будь-які програми допомоги країні. У зв’язку з цим він висловив співчуття всьому грецькому народу. Шойбле розповів також, що навіть якщо Брюссель погодиться з планом Ціпраса, навряд чи він встигне виділити для Афін кошти Європейського стабілізаційного механізму до 20 липня – дати чергового платежу за боргами.

Нагадаємо, 30 червня канцлер ФРН Анґела Меркель підкреслила, що Німеччина не має наміру обговорювати запит Афін про третій пакет фінансової допомоги до проведення референдуму. Канцлер додала, що поки не ознайомилася зі змістом запиту Афін і не бачила тексту цього документа. Шойбле сьогодні також повідомив, що не читав лист Ципраса.

Як стало відомо, прем’єр Греції прийме всі умови кредиторів, які озвучили раніше. Афіни готові реформувати ПДВ так, як цього вимагали кредитори, з однією поправкою: спеціальним 30-відсотковим дисконтом для грецьких островів. Що стосується пенсійної реформи, то грецький прем’єр просить дозволити почати поступове збільшення пенсійного віку (до 67 років до 2022 року) не зараз, а в жовтні. Крім того, спеціальну надбавку до пенсії грецька влада хоче скасовувати повільніше, ніж вимагала Трійка. Термін її повного скасування залишається незмінним – грудень 2019 року.

Єврогрупа обговорить нову пропозицію Ціпраса. Як повідомляв Інформаційний Акцент, на тлі можливого дефолту греки згадали про невиплачені Німеччиною репарації.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ