Малайзія депортує журналістів, які поставили незручне запитання прем'єру
Двоє журналістів мали постати перед судом. Після втручання австралійського уряду їх депортують з країни

Прем’єр-міністру Малайзії не подобаються запитання щодо його ймовірної корупційної діяльності. Влада країни депортує двох допитливих австралійських журналістів, які запитали Наджиба Разака про корупційний скандал, інформує AP.

Скандал, про який йдеться, пов’язаний із сумою в 681 млн. доларів, що була зарахована на банківські рахунки Разака у 2013 році. За версією критиків, гроші з’явилися із державного інвестиційного фонду, заснованого ним у 2009 році. У січні цього року суд вирішив не висувати звинувачень проти прем’єра, назвавши суму «особистим подарунком» від саудівської королівської родини.

Журналістів Лінтона Бессера і Луї Ероґлу затримали після того, як вони звернулися до прем’єра із запитанням про походження грошей. Інцидент відбувся 12 березня біля мечеті у місті Кучинґ. За твердженням поліції, репортери «перетнули лінію охорони і агресивно наблизилися» до міністра.

У вівторок журналісти мали постати перед судом за звинуваченням у перешкоджанні виконанню обов’язків державного службовця. Рішення депортувати їх було ухвалено після втручання австралійського уряду.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ