дрон
Незаконну вирубку лісу можна фіксувати за допомогою дронів

Безпілотники фіксуватимуть незаконну вирубку лісу в Україні. Порушення виявлятимуть за допомогою супутникового моніторингу і дронів на базі системи Zemli.online, повідомляє AIN.UA.

Це дозволить сповіщати про незаконні вирубки протягом декількох годин після того, як про них отримають дані з точними координатами.

Порушення також можна фіксувати за допомогою дронів, зокрема, про кількість зайнятої на вирубці техніки, аж до номерів машин.

Вирубку вдається виявити за допомогою спектральних даних, одержуваних із супутника або дронів, і розрахунку вегетаційних індексів для кожної ділянки (йдеться про те, скільки зелені знаходиться в даний момент на даній території).

Screenshot_9Однією з експериментальних ділянок для проекту став масив лісу розміром 3284 га між Бояркою і Малютянкою в Київській області. Вирубки аналізували за двома космічними знімками з супутника Sentinel-2a за серпень 2015 і липень 2016 року. За цей період виявили дві нові вирубки розміром від 0,5 до 2,8 га загальною площею 38,2 га. Їхній характер свідчить про те, що ці вирубки є плановими і вже засаджені новими деревами, зазначають в компанії Drone.UA.

У другому блоці пілотного проекту, на території НПП «Залісся» і суміжних територіях вдалося знайти 10 га незаконних вирубок, розмір кожної вирубки становив від 0,5 до 3 га, ці зони виникли в період з жовтня 2015 по липень 2016 року. В цьому випадку збиток від незаконних дій склав близько 4,9 мільйонів гривень.

Нагадаємо, у 2015 році Верховна Рада запровадила мораторій на експорт лісо- та пиломатеріалів у необробленому вигляді.

У травні 2016 року Кабмін заборонив санітарну вирубку лісів до перегляду нормативно-правових актів, які її регулюють. Також було звільнено керівника Держлісагентства Олександра Ковальчука.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ