Arrival of an additional train in Kyiv from the zone of the anti-terrorist operation in the east of Ukraine.
Наразі немає єдиної політичної позиції з питання відновлення залізничного сполучення з Донбасом

З неконтрольованими територіями Донбасу можуть відновити пасажирське залізничне сполучення. З такою ініціативою виступив міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш, передають Українські Новини.

«Єдиної політичної позиції з цього питання немає. Я вважаю, що потрібно підтримувати зв’язок з людьми на непідконтрольній території, тому що це наші громадяни… Я не бачу суттєвої відмінності між тим, коли людина перетинає лінію розмежування на автомобілі, і тим, коли вона їде у вагоні поїзда. Сподіваюся, що формула безпеки для відновлення залізничного сполучення буде знайдена», – сказав він.

У той же час Черниш зазначає, що головною перешкодою в ухваленні остаточного рішення є питання безпеки.

Як повідомляв Інформаційний акцент, вантажні залізничні перевезення через лінію розмежування військового конфлікту на Донбасі відновлені з 25 червня 2016 року. Вже у липні після майже двомісячної перерви Україна поновились поставки вугілля із зони АТО через залізничний перегін «Нікітовка-Майорськ».

На даний момент відновлена лише одна залізнична колія (30% від пропускної здатності перегону в нинішніх умовах). Тепер черга другого шляху, але там повністю знищена контактна мережа і використовувати можна лише локомотиви на дизельній тязі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ