сигарети
Європейський суд схвалив нові правила щодо упаковки сигарет

Нові, жорсткіші правила пакування сигарет будуть незабаром запроваджені в ЄС. Великим тютюновим компаніям не вдалося заблокувати ухвалення нового закону, згідно з яким упаковка буде стандартизована, а реклама електронних сигарет – заборонена. Про це повідомляє Російська служба ВВС.

Згідно з новими правилами, попередження про шкоду куріння для здоров’я повинні будуть займати 65% простору з обох боків пачки сигарет.

Нововведення набудуть чинності з 20 травня цього року, однак нові пачки не надійдуть в продаж, доки не зникнуть з прилавків сигарети в пачках старого зразка. На цей процес може піти до року.

Тютюнові компанії Philip Morris і British American Tobacco намагалися опротестувати введення нових правил. Представники компаній стверджували, що Європейський союз перевищує свої повноваження.

Однак Європейський суд – вища інстанція Суду ЄС, рішення якої не можуть бути оскаржені, – вирішив, що новий закон «не виходить за рамки дозволеного і необхідного».

Окремі країни-члени ЄС також працюють над новими правилами щодо упаковки сигарет.

У Великій Британії, наприклад, уряд хоче ввести в продаж упаковки без будь-якої згадки марки сигарет або назви компанії. З цим нововведенням не згодні великі тютюнові фірми.

18 травня Високий суд Лондона розгляне юридичні претензії тютюнових фірм щодо цього закону.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ