wr-720.sh-18
Білорусь залишається єдиною країною Європи, що здійснює смертні вироки

У Білорусі засудили 33-річного вбивцю та ґвалтівника до страти, передає Радіо Свобода.

Чоловіка визнали винним у справі про викрадення, зґвалтування і вбивство двох жінок. Він став третім, кому винесли такий вирок від початку року.

Як відомо, Білорусь залишається єдиною країною Європи, що здійснює смертні вироки. Згідно з повідомленнями, 6 травня в Білорусі стратили чоловіка, засудженого на смерть минулого року за вбивство.

Наразі в «камерах смертників» перебувають, окрім засудженого нині, ще три людини: двоє були засуджені в січні й лютому, третій – минулого року.

За даними правозахисників, загалом у Білорусі з часів її незалежності на початку 1990-х років засудили до страти понад 400 осіб.

Правозахисники, а також Європейський Союз закликають Білорусь приєднатися до всесвітнього мораторію на виконання смертних вироків. Але президент країни Алєксандр Лукашенко заявляв, що актуальність застосування смертної кари, на його думку, в країні не знижується. При цьому він пообіцяв скасувати смертну кару одразу після США: «Трішечки розверніться туди, через Атлантику, там дуже великий друг у вас. Щойно він скасує – ми будемо наступними».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, правозахисна організація Amnesty International зафіксувала рекордне зростання числа страт у 2015 році. Зокрема, минулоріч було страчено щонайменше 1634 людини. Це число стало найбільшим із 1989 року. У порівнянні з 2014 роком зростання склало понад 50%.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ