аліменти
Якщо законні представники дитини відмовляються отримувати аліменти, кошти підуть на її особистий рахунок

В Україні набули чинності зміни до Сімейного кодексу щодо невідворотності обов’язку утримувати дитину особами, позбавленими батьківських прав. Вони ж зобов’язують громадян, позбавлених батьківських прав, виплачувати аліменти, передає Інтерфакс-Україна.

Ці зміни, зокрема, сприятимуть обмеженню практики народження дітей для отримання матеріальної допомоги від держави. Вони набули чинності 8 червня.

«Тепер при задоволенні позову про позбавлення батьківських прав суд зобов’язаний одночасно ухвалити рішення про стягнення аліментів на дитину», – наголосив адвокат, юрист судової практики юридичної фірми «Єгоров, Пугинський, Афанасьєв і партнери» (ЄПАП) Юрій Некляєв.

Він зазначив, що в разі якщо мати, батько або інші законні представники дитини відмовляються отримувати аліменти від особи, позбавленої батьківських прав, то такі кошти повинні перераховуватися на особистий рахунок дитини у відділенні «Ощадбанку».

«У такому випадку мати, батько або інші законні представники дитини повинні будуть відкрити вказаний особистий рахунок дитини протягом одного місяця з дня набрання законної сили рішенням суду», – сказав Некляєв.

Адвокат наголосив, що «тепер обов’язок особи, позбавленої батьківських прав, і в подальшому утримувати свою дитину не залежить від обізнаності або бажання позивача або ініціативи судді, який розглядав справу, а фактично стає безумовним і обов’язковим».

Крім того, внесеними змінами до Сімейного кодексу виключається можливість ставити питання про зменшення розміру аліментів у разі перебування дитини на утриманні держави, територіальної громади або юридичної особи. Перш за все, йдеться про дітей, які перебувають в дитячих будинках, батьки яких через суд намагалися зменшити розмір виплачуваних аліментів.

За оцінкою юриста, ухвалені зміни до законодавства крім фінансового забезпечення дітей несуть також «превентивну функцію».

«Громадяни заздалегідь знатимуть про перспективи несення відповідальності і, таким чином, зменшиться практика використання народження дітей виключно для отримання матеріальної допомоги від держави», – резюмував Некляєв.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до Сімейного кодексу України (щодо невідворотності обов`язку утримувати дитину особами, які позбавлені батьківських прав)» 17 травня. За це рішення проголосували 234 народних депутати з 312, зареєстрованих у сесійній залі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ