viktor-tat-kov
Татькова підозрюють у незаконному розподілі справ у суді

Екс-голова Вищого господарського суду Віктор Татьков вирішив не чекати, поки йому вручать повідомлення про підозру, тому терміново «захворів» та виїхав за кордон «на лікування». Про це повідомило джерело в Генеральній прокуратурі, інформують  Українські новини.

Татькова, як відомо, підозрюють у незаконному розподілі справ у суді.

Як уточнюють у прес-службі Генпрокуратури, колишній суддя виїхав за межі України до того, як йому повідомили про підозру. У зв’язку з цим відомство не зверталось до суду з клопотанням про обрання йому запобіжного заходу.

Відповідно до вимог Кримінально-процесуального кодексу, розгляд клопотань про обрання запобіжного заходу здійснюється за участю підозрюваного.

«За таких обставин питання щодо звернення до слідчого судді з клопотанням про обрання вказаній особі запобіжного заходу буде вирішено після завершення його лікування та повернення до України або ж після отримання органом досудового розслідування даних про його умисне переховування від слідства та суду», – уточнили в прес-службі ГПУ.

У своїй електронній декларації Татьков задекларував будинок площею 54,10 квадратних метрів та земельну ділянку у Волноваському районі під Донецьком. Також він зазначив оренду квартир та будинку в Києві.

При цьому, отримуючи зарплату в 294,4 тисяч гривень на рік, Татьков тримає готівкою 150 тисяч євро, 80 тисяч доларів і 300 тисяч гривень. На рахунках в банку має 2852 доларів.

Раніше суд обрав колишньому заступнику Татькова, судді Вищого госпсуду Артуру Ємельянову, якого також підозрюють  в незаконному розподілі справ, запобіжний захід у вигляді застави 1,5 млн. гривень.

29 вересня Верховна Рада звільнила Татькова з посади судді, оскільки він підпадає під дію закону «Про очищення влади».

У липні в ГПУ заявляли, що домагаються арешту рахунків панамської фірми у Ліхтенштейні, бенефіціарами якої були суддя Вищого господарського суду України Ємельянов та його дружина.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ