groy-sman
Президент, глава уряду, народні депутати, міністри досі не подали е-декларації

У сертифікованій системі електронного декларування доходів досі відсутні декларації високопосадовців – президента, глави уряду, народних депутатів, міністрів. Єдиним, хто наразі публічно відзвітував про свої доходи, є заступник міністра енергетики та вугільної промисловості. Про це на своїй сторінці Facebook написала голова Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак.

За її словами, в Реєстрі зафіксована інформація про зміни в майновому стані одного з депутатів Верховної Ради України.

«Наразі маємо 1908 користувачів бази та 195 внесених до Реєстру декларацій. Це 111 щорічних декларацій (за 2015 рік), 27 повідомлень про зміни в майновому стані, 51 декларація держслужбовців перед звільненням та 6 декларацій, поданих суб’єктами декларування, які є кандидатами на посаду», – написала вона.

Більшість декларантів – начальники й заступники (голів) відділів, керівники апаратів, судді та прокурори.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України провела державну експертизу та видала Атестат відповідності КСЗІ для забезпечення легітимного функціювання реєстру електронного декларування з 1 вересня 2016 року.

Водночас, у перший день роботи система електронного декларування доходів чиновників не дозволяла подати декларацію. До неї внесли низку змін і виправлень, які, зокрема, стосувалися взаємодії системи е-декларування з бібліотеками електронних ключів. Усі подані до 15 серпня декларації необхідно подати заново.

4 вересня у сертифікованій системі електронного декларування доходів чиновників з’явилися перші декларації.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ