mariya-g-abriel
Ґабріель підкреслила, що спершу свою позицію у цьому питанні має узгодити Рада ЄС

В Європарламенті озвучили чергову дату ухвалення рішення щодо надання українцям безвізового режиму з ЄС. Pа це питання євродепутати можуть проголосувати 24 листопада. Про це повідомила доповідачка з візового питання у ЄП Марія Ґабріель, передає Deutsche Welle.

Ґабріель підкреслила, що спершу свою позицію у цьому питанні має узгодити Рада ЄС, після чого розпочнуться переговори між основними європейськими інституціями – Європейською комісією, Європарламентом та Радою ЄС.

«Ми отримали певні сигнали сильної політичної підтримки від деяких лідерів держав та друзів України, які, я сподіваюсь, вплинуть на ухвалення Радою ЄС швидкого і справедливого рішення для українських громадян».

Євродепутат пояснила, що після ухвалення рішення Радою ЄС переговори можуть відбутись «справді швидко» і голосування на пленарному засіданні Європарламенту може відбутись щойно буде узгоджений спільний текст.

«Наступна пленарна сесія розпочинається 21 листопада, і тоді, теоретично, настане час (для ухвалення рішення, – ред.)».

Нагадаємо, 23 жовтня президент Петро Порошенко заявив, що до проведення саміту Україна-ЄС у Брюсселі 24 листопада ЄС запровадить безвізовий режим.

Водночас, затвердження безвізового режиму Україна-ЄС не внесено до порядку денного сесії Європарламенту, яка триває у Страсбурзі 24-27 жовтня.

Очікується, що візи для України скасують одночасно з Грузією. Це має статися після схвалення механізму призупинення «безвізу».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ