За даними Павленка, за два роки військових дій загинули 199 українських дітей від куль та осколків і близько 500 – поранені
За даними Павленка, за два роки військових дій загинули 199 українських дітей від куль та осколків і близько 500 – поранені

З початку проведення антитерористичної операції на Донбасі загинули 68 і були поранені 186 дітей. Такі дані оприлюднив на засіданні парламенту 1 червня спікер ВР Андрій Парубій, повідомляє Українська правда.

«За моїми даними, за час військової агресії в Донецькій та Луганській областях загинули 68 дітей, поранені – 186», – сказав він.

За його словами, останнім часом почастішали випадки, коли російські безпілотники скидають на українську територію вибухові пристрої, через які гинуть цивільні й, зокрема, діти.

Водночас депутат «Опозиційного блоку», дитячий омбудсман часів режиму Януковича Юрій Павленко зазначив, що, за його даними, кількість загиблих і поранених дітей значно більша.

«За нашою інформацією, аналізом всіх офіційних і відкритих джерел цифра є ще більш трагічною: за два роки військових дій загинули 199 українських дітей від куль та осколків і близько 500 – поранені», – сказав він.

За його словами, на сьогоднішній день близько 10 тисяч дітей проживають «у сірій зоні», і щодня наражаються на небезпеку. Павленко також закликав посилити захист їхніх прав.

За даними ЮНІСЕФ, близько 580 тисяч дітей на Сході потребують допомоги і понад 230 тисяч дітей були змушені залишити свої будинки. Приблизно одна з п’яти шкіл і дитячих садків у регіоні була пошкоджена або зруйнована, близько 300 тисяч дітей потребують допомоги, щоби продовжити свою освіту.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, днями перший заступник секретаря РНБОУ Михайло Коваль заявив, що за два роки проведення АТО на Донбасі бойовики спільно з російськими військовими вбили близько 10 тисяч українців, ще 20 тисяч громадян були поранені.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ