Голодомор
28 листопада Україна вшановуватиме пам’ять жертв Голодомору

Майже чотири мільйони українців померли в 1932-34 роках від голоду. Такі дані наукових досліджень, проведених Інститутом демографії у співпраці з американськими дослідниками, пише ВВС Україна.

«Голод почався у 1932-му, а в 1933-му був його пік. Але, коли ми почали проводити дослідження, ми побачили, що ще в 1934-му спостерігався високий рівень надсмертності – він перевищував норму. Втрати ненародженими були досить суттєвими у 1934 році», – розповіла демограф Наталя Левчук. За підрахунками вчених, у 1932-1934 роках від Голодомору померли 4,5 млн. людей. Зокрема, прямі втрати – це 3,9 млн.

У ці роки через голод Україна не дорахувалася 600 тисяч немовлят. Демографи дослідили, що через високу смертність жінок та ризики для вагітності за ці роки не народилися саме стільки дітей. Окрім того, жертвами Голодомору стали понад мільйон дітей віком до 10 років. 60% тих, хто помер від голоду, – чоловіки. Більшість тих, хто не пережив голод, – понад 3,5 млн. людей – сільські мешканці. Трохи менше 300 тис. – містяни.  Найменші втрати були на Чернігівщині та  Донеччині, а найбільших зазнали Київська та Харківська області.

Як відомо, 28 листопада Україна вшановуватиме пам’ять жертв Голодомору. Ключовим заходом у вшануванні 82-і роковини буде всеукраїнська акція «Запали свічку». Також меморіальні акції пройдуть у всіх містах України.

Читайте:  Пам’ятник жертвам Голодомору в Україні встановили у центрі Вашингтона

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ