Лукашенко
ЄС на 4 місяці призупинить санкції проти Білорусі після президентських виборів

ЄС на 4 місяці призупинить санкції щодо Білорусі, зокрема, й щодо Алєксандра Лукашенка після президентських виборів, які відбудуться 11 жовтня. Про це повідомляє Reuters з посиланням на європейських дипломатів.

Очікується, що міністри закордонних справ ЄС ухвалюватимуть рішення у понеділок, після трьох тижнів складних переговорів. Таким чином ЄС відреагує на помилування президентом шести політичних в’язнів у серпні та проведення мирних переговорів щодо ситуації в Україні в лютому. «Залежно від поведінки Лукашенка на президентських виборах, рішення про призупинення санкцій протягом чотирьох місяців буде офіційно ухвалено в понеділок», – сказав один високопоставлений дипломат ЄС, близький до переговорів. «ЄС необхідно реагувати на звільнення політв’язнів», – пояснив інший дипломат.

Як зазначають джерела, буде призупинено санкції стосовно 140 білоруських чиновників терміном від кінця жовтня до кінця лютого 2016 року. Таким чином ці особи зможуть подорожувати в країни ЄС, а їхні рахунки буде розморожено. Також окремі з 25 білоруських підприємств, які наразі перебувають під санкціями, отримають право на фінансування з боку Європейського інвестиційного банку.

Натомість ембарґо на постачання зброї залишиться. Також ЄС збереже санкції, які продовжуються в жовтні кожного року протягом останніх кількох років. Окрім того, чотири представники білоруських спецслужб, підозрювані у причетності до зникнень політичних опонентів, залишаться під санкціями.

Нагадаємо, раніше Лукашенко відмовився розмістити російську військову базу в Білорусі.

Читайте: Лукашенко відхрестився від звання «останнього диктатора Європи»: «Я вже менше зло»

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ