«Містраль»
Франція у четвер передасть Єгипту перший «Містраль»

Перший з двох вертольотоносців типу «Містраль», контракт на постачання яких було розірвано з Росією, Франція передасть Єгипту 2 червня. Про це повідомляє видання Paris-Normandie.

Церемонія підняття прапора над кораблем, що отримав назву Gamal Abdel Nasser, відбудеться у у французькому порту Сен-Назер за участі міністра оборони Франції Жан-Іва Ле Дріана та його єгипетського колеги.

Після того як вертольотоносець офіційно стане власністю Єгипту, він за кілька днів залишить порт Сен-Назер з 180 єгипетськими солдатами на борту.

Передача другого корабля, який отримає ім’я іншого єгипетського президента Анвара Садата, відбудеться у вересні.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Росія та Франція домовилися щодо розриву контракту на постачання двох вертольотоносців «Містраль», тож кораблі залишаться у власності Франції. Пізніше стало відомо, що не менш ніж десяток держав, зокрема, Єгипет і Саудівська Аравія, виявили бажання придбати два вертольотоносці типу «Містраль», побудовані у Франції для Росії. Окрім цих арабських країн, зацікавленість у вертольотоносцях виявили Сінґапур, Канада та Бразилія.

Пізніше  Єгипет домовився з Францією про купівлю двох вертольотоносців «Містраль», контракт на постачання яких було розірвано з Росією.За інформацією французьких ЗМІ, на придбання «Містралів» Єгипет витратить 950 млн євро.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ