податок на нерухомість
До кінця червня українці отримають нові платіжки на податок на нерухомість

До 1 липня всі українці повинні отримати нові «платіжки» на податок на нерухомість. За кожен зайвий метр доведеться заплатити трохи більше 12-ти гривень, повідомляє Finance.ua. Власники магазинів, готелів, бізнес-центрів та інших нежитлових приміщень цього року востаннє звільняються від сплати податку. Наступного року доведеться заплатити за кожен квадратний метр – ідеться в повідомленні.

Однак не все майно українців внесено в електронну базу Держреєстру. Тому платіжка може і не прийти. Але радіти не варто, зазначили у Фіскальній службі. «Щоби не отримати величезний платіж після того, як вас до реєстру таки внесуть, потрібно самостійно подбати про внесення своїх даних у базу», – зазначає видання.

Експерти побоюються, що люди масово домовлятимуться з місцевими чиновниками, щоби не платити податок взагалі. Наприклад, реєструвати нерухомість як аварійну або нежитлову, адже вона коштує дешевше. «Ви оплачуєте податок за місцем своєї реєстрації – це одна з можливостей зменшити податок, перереєструвавшись у той район, який вам цікавий, а другий момент – це дарувати, переоформляти нерухомість іншим способом на інших членів своєї сім’ї», – зазначила Світлана Бовсуновська, експерт ринку нерухомості.

Нагадаємо, парламентарі звільнили від оподаткування житлову нерухомість площею менше 60 кв. м для квартир і 120 кв. м для будинків. До того ж, більшість обласних центрів не лише не наважилися встановлювати податок на житло за максимальною ставкою, але при цьому ще й суттєво збільшили неоподатковувану площу.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ