Греція зо крок до дефолту
Греція зо крок до дефолту

Банки Греції з понеділка, 29 червня, закриті на тиждень через сильні побоювання дефолту і виходу країни з єврозони. Про це повідомляє Українська правда з посиланням на ВВС. Ба більше, влада запровадила ліміт на зняття готівки в банкоматах – 60 євро в день. Фондова біржа залишиться закритою.

Прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас закликав жителів зберігати спокій і заявив, що всі банківські вклади перебувають у безпеці. В рамках контролю за рухом капіталу, введеного грецьким урядом, з понеділка щодня можна буде зняти з рахунку в банкоматі не більше 60 євро. Перекази готівки з-за кордону будуть заборонені, за винятком життєво важливих і попередньо узгоджених комерційних транзакцій.

Греки в паніці знімають кошти з депозитів на тлі чуток про вихід із єврозони.

Банки залишаться закритими до 7 липня – тобто через два дні після запланованого референдуму з приводу пропозицій, які міжнародні кредитори висунули Афінам у зв’язку з їх багатомільярдним обов’язком і необхідністю нових запозичень. Обмеження не мають торкнутися туристів, оскільки банківські та кредитні картки, емітовані іноземними банками, технічно можуть використовуватися без обмежень. Тим не менш, якщо у банкоматах не буде готівки, її не буде і для іноземних туристів.

Нагадаємо, що глава МВФ Крістін Лаґард заявила, що фонд не допомагатиме Греції, якщо вона не виплатить $1,7 млрд за боргами 30 червня. Прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас сказав, що він впевнений, що «грецький народ скаже рішуче «ні» ультиматуму» кредиторів. За його словами, референдум є «не спробою розколу з Європою, але розривом з практикою, яка є образою Європі».

Як писав Інформаційний Акцент, американська інвестиційна компанія Goldman Sachs вважає, що наступного місяця Україна не зможе здійснити платіж за кредитом і оголосить дефолт.

Читайте також: Дефолт і вихід Греції з єврозони вплине на протистояння Росії та України.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ