Сула
У Сулі гинуть десятки тонн риби

Найбільша водна артерія України перебуває на порозі екологічної катастрофи. На Сумщині сотні мертвих рибин вкрили поверхню річки Сули. Біологи попереджають: якщо річку не врятувати, бруд піде далі – в Дніпро. Про це повідомляє телеканал 24.

Як розповідають мешканці навколишніх сіл, щодня в Сулі гинуть десятки тонн риби. Це відбувається через заражену воду. За словами екологів, за кілька днів уражена вода потрапить на Полтавщину, а звідти – у річку Дніпро. Мешканці сіл, через яку протікає Сула, нажахані – вода біля берегів стала чорного кольору.

«Четвертий день десятки тонн риби по річці, піна, мазутна плівка», – кажуть мешканці села Сурмачевка.

Вище за течією розташована каналізація міста Ромни. Працівники розповідають, що на підприємстві часто виключають насоси, тому забруднена вода тече прямо в Сулу. Так водоканал економить на електроенергії.

Головний інженер водоканалу запевняє, що сталася тимчасова аварія. Проте, очисні споруди справні.

Виправдовує водоканал і екоінспекція. За їхнім дослідженням, у річці знижено рівень кисню, тому риба і пішла на поверхню.

Інші експерти кажуть, що всьому виною стали зливи. Інспектори заявили, що проблема вирішиться сама собою. Проте обіцяють запровадити карантин у Роменському районі.

Проте, біологи побоюються: якщо ж річка все ж таки забруднена, то екологічне лихо відчують на собі мільйони українців, які п’ють воду із Дніпра, адже в нього впадає Сула.

До слова, територія річки Сула унікальна, оскільки тут проживає близько 35 видів рослин і тварин з Червоної книги України

БЕЗ КОМЕНТАРІВ