Голова НАБУ Артем Ситник
Ситник відзвітував про результати перевірки щодо придбання квартири Лещенком

Голова НАБУ Артем Ситник розповів про деталі перевірки купівлі квартири нардепом від БПП Сергієм Лещенком. Про це пише Українська правда.

Він зазначив, що перевіркою повинні були займатися у Нацагентстві із запобігань корупції, однак вони не мали для цього відповідних ресурсів.

У НАБУ встановили, що за період з 1 січня 2007 року до 30 червня 2016 року Олена Притула отримала дохід в сумі 15 млн. 500 тис. гривень, тому фінансові можливості Притули надати цю позику Лещенкові в цій сумі були.

«Також було досліджено рух коштів по депозитних рахунках, які зареєстровані на матір Лещенка. Кошти на суму майже 78 тисяч доларів дійсно зняли. 150 тис. гривень Лещенко отримав від цивільної дружини. Інша частина коштів у розмірі 1 млн. 780 тис. грн. – особисті заощадження Лещенка», – повідомив Ситник.

Зазначається, що за період з 1998 по 2016 рік Сергій Лещенко заробив 4,347 млн. грн.

Однак у НАБУ розповіли про низку адміністративних правопорушень, пов’язаних із корупцією.

За словами Ситника, це порушення полягає у взятті безвідсоткової позики в керівника УП Олени Притули.

«Ця сума надається взагалі без відсотків, тому в цьому порушення. Не в самій сумі», – зазначив Ситник.

Ще одним порушенням Лещенка голова НАБУ назвав той факт, що депутат не вніс у декларацію свою матір, яка прописана за однією адресою з ним.

«Крім того встановлено, що Лещенко подавав декларації, як народний депутат в 2014-15 році та вказував в декларації про майно своїм місцем проживання місто Київ, вулицю Турівську. Причому будь-які члени сім’ї, які живуть за цією адресою в декларацію не включені, в той же час є депозитні рахунки, якими оперувала його мати, яка теж прописана за цією адресою. При такій ситуації, цього члена сім’ї потрібно було вносити в декларацію і декларувати ці депозити, які записані на її ім’я», – сказав Ситник.

«Це порушення вимог фінансового контролю», – додав він.

Коментуючи вартість квартири, яку називали нижчою за ринкову, Ситник сказав, що порушень у цьому немає.

«Це була знижка ріелтора. Запитання до ціни немає, такою була ціна на той час. Була акційна пропозиція, якою скористався Лещенко», – сказав голова НАБУ.

Водночас він наголосив, що адмінпорушення є компетенцією не НАБУ, а НАЗК. Також він додав, що Лещенкові загрожує лише штраф.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 6 вересня в ЗМІ з’явилась інформація, що народний депутат від Блоку Петра Порошенка Сергій Лещенко придбав квартиру площею 192 кв. м. у новобудові в середмісті Києва вартістю 7,5 мільйонів гривень.

Сам нардеп виправдовується тим, що частину грошей для придбання квартири він заощадив, а частину – позичив.

Ця новина викликала широкий суспільний резонанс. Наразі справою займається НАБУ.

Раніше Лещенка побачили в залі для обслуговування VIP-клієнтів Сбербанку Росії,. Згодом він підтвердив наявність у нього кількох банківських рахунків, але відмовився коментувати, чому не зазначив ці дані у своїй декларації про доходи.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ