Павло Жебрівський
Павло Жебрівський

Найближчим часом буде створено два логістичних центри на лінії розмежування, на їхнє облаштування виділено місяць. Про це повідомив голова Донецької області Павло Жебрівський.

«Як керівник військово-цивільної адміністрації я отримав доручення від Президента створити логістичні центри на території Донецької області між нульовим кілометром і КПВВ. Найближчим часом буде створено два, а потім і третій логістичний центр», – повідомив Жебрівський. «Минулого вівторка відбулося засідання РНБО, яке проводив Турчинов. Нам, військово-цивільній адміністрації, дали місяць на їх облаштування», – додав він.

За словами голови Донецької обладміністрації, пункти наразі будують між Зайцевим і Майорським на Артемівському напрямку. «Ще один у селищі Новотроїцьке, це за Бугасом. І в перспективі планується побудувати в районі Гнутового, тобто у цілому три логістичних центри. Два уже розпочали будівництво, третій поки дивимося, тому що там найбільше обстрілів», – зазначив Жебрівський.

На запитання, які ж товари будуть у цих центрах, Жебрівський відповів: «Планується продавати найнеобхідніші речі для українців, які стали заручниками рашистської агресії. Це продукти харчування, побутова хімія, наприклад, зубна паста тощо. І це, безумовно, ліки. Також «Ощадбанк» зараз відпрацьовує установку своїх банкоматів, щоби люди могли отримувати пенсії. І, безумовно, «Ощадбанк» вивчає можливість встановлення обмінників».

Він повідомив, що одним з завдань таких центрів, крім допомоги українським громадянам, які стали заручникам ситуації, є «зменшення так званої контрабанди». «Економічно буде невигідно платити данину за перетин лінії розмежування з продуктами харчування, побутовою хімією та ліками. Звичайно, вирішуватиметься питання з підакцизними товарами, бо ми не плануємо продавати тютюн і лікеро-горілчані вироби», – сказав він.

Жебрівський також розраховує, що завдяки цим центрам буде розвантажено КПВВ і будуть суттєво скорочені черги, «за які дорікають і місії ОБСЄ, і ООН, і ЄС». «Таким чином ми йдемо на зустріч і протягуємо руку громадянам України, якою б ватою з рашистських телеканалів не були забиті їхні голови», – зазначив Жебрівський.

Він також повідомив, що логістичні центри будуть охоронятися. «По двом КПВВ ми домовляємося з Національною гвардією, вона підтягує своє сили і засоби. Щодо третього будемо домовлятися з Прикордонною службою України стосовно охорони», – сказав він.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ