За місяць мешканці окупованого Донбасу зможуть купувати харчі та ліки в логістичних центрах

Павло Жебрівський
Павло Жебрівський

Найближчим часом буде створено два логістичних центри на лінії розмежування, на їхнє облаштування виділено місяць. Про це повідомив голова Донецької області Павло Жебрівський.

«Як керівник військово-цивільної адміністрації я отримав доручення від Президента створити логістичні центри на території Донецької області між нульовим кілометром і КПВВ. Найближчим часом буде створено два, а потім і третій логістичний центр», – повідомив Жебрівський. «Минулого вівторка відбулося засідання РНБО, яке проводив Турчинов. Нам, військово-цивільній адміністрації, дали місяць на їх облаштування», – додав він.

За словами голови Донецької обладміністрації, пункти наразі будують між Зайцевим і Майорським на Артемівському напрямку. «Ще один у селищі Новотроїцьке, це за Бугасом. І в перспективі планується побудувати в районі Гнутового, тобто у цілому три логістичних центри. Два уже розпочали будівництво, третій поки дивимося, тому що там найбільше обстрілів», – зазначив Жебрівський.

На запитання, які ж товари будуть у цих центрах, Жебрівський відповів: «Планується продавати найнеобхідніші речі для українців, які стали заручниками рашистської агресії. Це продукти харчування, побутова хімія, наприклад, зубна паста тощо. І це, безумовно, ліки. Також «Ощадбанк» зараз відпрацьовує установку своїх банкоматів, щоби люди могли отримувати пенсії. І, безумовно, «Ощадбанк» вивчає можливість встановлення обмінників».

Він повідомив, що одним з завдань таких центрів, крім допомоги українським громадянам, які стали заручникам ситуації, є «зменшення так званої контрабанди». «Економічно буде невигідно платити данину за перетин лінії розмежування з продуктами харчування, побутовою хімією та ліками. Звичайно, вирішуватиметься питання з підакцизними товарами, бо ми не плануємо продавати тютюн і лікеро-горілчані вироби», – сказав він.

Жебрівський також розраховує, що завдяки цим центрам буде розвантажено КПВВ і будуть суттєво скорочені черги, «за які дорікають і місії ОБСЄ, і ООН, і ЄС». «Таким чином ми йдемо на зустріч і протягуємо руку громадянам України, якою б ватою з рашистських телеканалів не були забиті їхні голови», – зазначив Жебрівський.

Він також повідомив, що логістичні центри будуть охоронятися. «По двом КПВВ ми домовляємося з Національною гвардією, вона підтягує своє сили і засоби. Щодо третього будемо домовлятися з Прикордонною службою України стосовно охорони», – сказав він.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ