ЛНР
В «ЛНР» продають за гроші гуманітарну допомогу

Німецький таблоїд Bild продовжує серію репортажів про життя в невизнаних світовою спільнотою Донецькій та Луганській народних республіках. Цього разу видання розмовляло з 27-річним Олексієм, жителем міста Краснодон в «ЛНР».

Народна республіка нагадує Олексію «російську колонію»: «Вони стверджують, що нібито нам багато дали. Але до окупації у нас було не лише краще, у нас було дуже хороше життя. Тепер багато людей, які раніше підтримували російські війська, дізналися правду. Але тепер вже занадто пізно».

Деякі російські солдати, як зазначає Олексій, «поводяться дуже злобно і тримаються так, ніби ця територія їм належить».

«Тому висловлювати власну думку може бути небезпечним для життя, – продовжує він. – Іноді люди просто зникають, їх ніхто не шукає. Причина полягає в тому, що багато вбивств пов’язані з нинішніми або колишніми повстанцями».

Також сильно виросли ціни на продукти харчування – вони вище, ніж в Росії та Україні: «Багато продуктів харчування привозять з Росії або Білорусі. Небагато продуктів привозять з України, але їх дуже швидко розкуповують, оскільки їхня якість на порядок вища. Взагалі, заради медобслуговування, продуктів харчування та інших речей багато людей їздять в Росію або в Україну, і тому черги на кордоні величезні», – розповідає краснодонець.

Мережа супермаркетів «Народний» націоналізована «владою» і тепер, за словами Олексія, є монополістом: «Супермаркети належать керівництву республіки і продають їжу, яка була привезена в якості гуманітарної допомоги. Таким чином, якась старенька купує в супермаркеті на останні гроші те, що їй взагалі-то належить безкоштовно».

«Влада піклується лише про власний добробут. Люди їм байдужі. І особливо це стосується військових», – констатує Олексій.

Також чоловіку не сподобалося ставлення до жителів народних республік з боку російської влади. За його словами, його мати поїхала в Росію до подруги і обіцяла зателефонувати йому, щойно добереться. Але цього не сталося, в результаті Олексій захвилювався і поїхав в поліцію міста Донецьк на території Росії.

Як виявилося пізніше, мати Олексія просто втратила телефон з сім-картою. !Але поліцейські навіть не запропонували мені написати заяву. Замість цього вони пішли на залякування і звинуватили мене в тому, що я вбив свою матір, – додає Олексій. – Я говорив, що вона зникла на території РФ, і привіз всі документи – копію її паспорта, номер мобільного телефону. У мене все було із собою. Але замість цього вони почали звинувачувати мене і мою країну. Також їх не напоумило і те, що я був з братської «Луганській народної республіки», як це зображує російська пропаганда. Вони говорили, що їм це байдуже. Для них я був українцем і те, що відбувається на нашому боці кордону, їх не цікавить. Вони були зобов’язані мені допомогти. Але через нашу національність вони ставляться до нас як людей нижчого сорту».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ