Венесуела опинилася на межі фінансової прірви. Президент Ніколас Мадуро змушений був оголосити в країні надзвичайний економічний стан
Венесуела опинилася на межі фінансової прірви. Президент Ніколас Мадуро змушений був оголосити в країні надзвичайний економічний стан

У Венесуелі минулого року було зафіксовано найвищий рівень інфляції (її бюджет залежить від продажу нафти, ціни на яку стрімко впали). Обвал цін на вуглеводні привів країну на межу економічного краху.  

Венесуела посіла перше місце в антирейтингу CIA World Factbook, що оприлюднило Центральне розвідуправління США, передає ТСН.

МВФ констатував, що зростання цін там торік сягнуло 275%. Президент Венесуели Ніколас Мадуро запровадив у країні надзвичайний економічний стан. Друге місце в антирейтингу посіла Україна – 49% інфляції (Нацбанк України звітував про 43,3%).

До п’ятірки також потрапили Південний Судан (41,1%), Сирія (33,6%) та Ємен (30,0%). Рівень інфляції в Росії – 15,4%, Білорусі – 15%, Молдові – 9,1%, Казахстані – 5,3%, США – 0,2%, Китаї – 1,5%, Японії – 0,7%.

Зазначимо, що з 226 країн, які увійшли до рейтингу, дефляцію зафіксували в 33 державах, а в Швеції – нуль.

У Лівані ціни впали на 3,5%, в Афганістані – на 1,9%, у Греції – на 1,4%, у Швейцарії – на 1,1%, у Литві – на 1,0%, у Польщі – на 0,8%.

Інфляція
Рівень інфляції в Україні сягнув 49%

Читайте: У Венесуелі – вимушені канікули задля економії світла

БЕЗ КОМЕНТАРІВ