Wreckage from the nose section of a Malaysian Airlines Boeing 777 plane which was downed on Thursday is seen near the village of Rozsypne, in the Donetsk region July 18, 2014. World leaders demanded an international investigation into the shooting down of Malaysia Airlines Flight MH17 with 298 people on board over eastern Ukraine in a tragedy that could mark a pivotal moment in the worst crisis between Russia and the West since the Cold War. REUTERS/Maxim Zmeyev (UKRAINE - Tags: POLITICS TRANSPORT DISASTER CIVIL UNREST)
Росія спочатку заявляла, що малайзійський Боїнґ був атакований українським літаком

За понад два роки після катастрофи Кремль спростовує свою ж версію про катастрофу малазійського лайнера MH17 на Донбасі. Експерт, заступник головного конструктора радіолокаційного комплексу «Утес-Т» Віктор Мещеряков заявив, що в районі катастрофи не спостерігалося жодних сторонніх об’єктів, які могли стати причиною руйнування Боїнґа, зазначають РИА Новости.

«Жодних сторонніх повітряних об’єктів поблизу від малайзійського літака радіолокатори не фіксували. Виняток становлять два цивільних судна з номерами 1775 і 4722. Перше судно зустрічалося з малайзійським літаком задовго до катастрофи, а друге знаходилося на відстані понад 30 кілометрів від нього. До моменту руйнування літака ми спостерігаємо відсутність сторонніх об’єктів», – сказав він.

Як відомо, Росія спочатку заявляла, що малайзійський Боїнґ був атакований українським літаком, потім в РФ з’явилася версія, що стріляв український «Бук», проте називали територію, яка все одно тоді перебувала під контролем бойовиків.

Як відомо, пасажирський Boeing авіакомпанії Malaysia Airlines зазнав аварії 17 липня 2014 під Донецьком. Лайнер прямував рейсом MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, на його борту перебували 298 осіб, всі вони загинули. Різні розслідування підтвердили, що він був збитий з ракетної установки «Бук», з території, що перебувала під контролем бойовиків. Сама установка, за численними свідченнями, була завезена з Росії.

У липні Радбез ООН голосував щодо резолюції про створення міжнародного трибуналу з краху Boeing, проте, Росія заблокувала це рішенням своїм вето. У липні 2015 року родичі загиблих подали позов проти одного з лідерів бойовиків Стрєлкова. Його звинувачують в організації обстрілу літака і вимагають компенсації на суму $900 млн.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ