питна вода
На Деснянській водопровідній станціїщогодино контролюють якості води

Загрози забруднення питної води у Києві у зв’язку з отруєнням річки Остер на Чернігівщині немає. Про це повідомив гендиректор компанії «Київводоканал» Дмитро Новицький на своїй сторінці у Facebook.

«У зв’язку з публікаціями в ЗМІ про потрапляння небезпечних речовин до річки Десна можу запевнити, що загрози отруєння питною водою з мережі централізованого водопостачання немає», – написав Новицький.

Він зазначив, що на Деснянській водопровідній станції забезпечено ретельний щогодинний контроль якості води, яка подається в мережу, а для дослідження якості деснянської води вище за течією відібрані проби.

Як повідомили у прес-службі «Київводоканалу», вода у річці Остер має відхилення за бактеріологічними та хімічними показниками, зауважень до стану води у річці Десна немає.

«Були відібрані проби з річки Остер у місті Козелець та місті Остер – вода має темний колір, гнилісний запах, а вздовж берега виявлені мертві мальки. Результати аналізу підтвердили відхилення за бактеріологічними та хімічними показниками. На іншій точці обстеження – ближче до річки Десна – вода прозора, мертвої риби немає. Останню пробу відібрали безпосередньо в річці Десна – зауважень до стану води немає, відхилень не виявлено», – йдеться у повідомленні.

У «Київводоканалі» зауважили, що погіршення якості води в зоні Броварського та Деснянського водозабору не відбулося. Водночас хімбаклабораторія Деснянської водопровідної станції «Київводоканалу» переведена в режим посиленого контролю якості води джерела водопостачання.

У компанії нагадали, що централізоване водопостачання Києва здійснюється з трьох джерел – річок Дніпро та Десна й артезіанських свердловин.

«Це забезпечує надійність роботи системи та можливість переключення на інші джерела водопостачання в разі різкого погіршення якості одного з них», – додали у водоканалі.

Фахівці хіміко-бактеріологічних лабораторій Дніпровської та Деснянської водопровідних станції «Київводоканалу» регулярно здійснюють аналіз води, що надходить безпосередньо на водозабірні споруди столиці.

Раніше народний депутат Олександр Бригинець заявив про загрозу отруєння питної води в Києві, оскільки отруєна річка Остер, чиї води потрапляють до Деснянського водозабору.

Тим часом Міністерство екології та природних ресурсів повідомило про заборону на купання і вилов риби в річці Остер на Чернігівщині у зв’язку із забрудненням хімікатами.

Продовжує працювати створена комісія при Козелецькій райдержадміністрації, до складу якої залучені фахівці санепідемстанції, підрозділів надзвичайних ситуацій, екологічної інспекції та водного господарства.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ