Броніслав Коморовський
Броніслав Коморовський

У Польщі необхідно провести загальнонаціональний референдум щодо змін до виборчого законодавства та податкової системи. Про це заявив у понеділок, 11 травня 2015 року, чинний польський президент Броніслав Коморовський, передає Укрінформ.

«Я подаю в канцелярію Сейму проект змін до Конституції, громадяни мають висловити думку: чи хочуть глибоких змін у цій сфері», – заявив Коморовський. За його словами, на референдум також необхідно винести питання щодо скасування нинішньої системи фінансування політичних партій з держбюджету, а також змін у податковій системі, що посилить позицію платника податків у відносинах з державою.

Коморовський зазначив, що таке його рішення пов’язане з високим результатом на президентських виборах позапартійного кандидата Павела Кукіза (20,5%), який виступав за реалізацію цих ініціатив. «Зрозуміло, що громадяни хочуть зміцнення механізмів, які дадуть змогу безпосередньо впливати на ситуацію в Польщі», – заявив президент Польщі.

Нагадаємо, за даними екзит-полу, найбільше голосів під час першого туру президентських виборів у Польщі здобув кандидат від націонал-демократичної партії «Закон і справедливість» (PiS) Анджей Дуда (34,5%). За чинного президента Коморовського віддали свої голоси 33,1% виборців. Обидва політики візьмуть участь у другому турі виборів, який пройде 24 травня.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ