FILE Ìóæ÷èíà ïåðåäàåò äîëëàðû íà ôîíå óðíû äëÿ ãîëîñîâàíèÿ, â Êèåâå, â ñðåäó, 16 äåêàáðÿ 2009 ã. Ôîòî Âëàäèìèðà Ãîíòàðà / ÓÍÈÀÍ
Зафіксовано 215 випадків назаконної агітації та 99 випадків підкупу виборців

Станом на 20 жовтня громадська мережа «Опора» зафіксувала 215 випадків незаконної агітації під час передвиборчої кампанії. Про це повідомила координатор виборчих програм громадської мережі Ольга Айвазовська. Про це повідомляє 5 канал

«Якщо говорити про структуру проблем, яку визначають наші спостерігачі, то ми зафіксували станом на зараз 215 випадків незаконної агітації, зокрема, того, що стосується фінансування виборчої кампанії, 99 випадків підкупу виборців, 33 порушення щодо дії територіальних виборчих комісій. Як ми знаємо, 5 основних прецедентів мали місце щодо розпуску ТВК з боку Центральної виборчої комісії у зв’язку зі зловживаннями або бездіяльністю, також мали місце перешкоджання роботі журналістів-спостерігачів і зловживання адміністративним ресурсом та кримінальне втручання у виборчий процес, хоча таких фактів небагато», – сказала вона.

За її словами, ключовою проблемою залишається, наскільки підкуп виборців вплине на результат волевиявлення. «Сьогодні ключове питання в тому, наскільки підкуп, який мав місце під час цих виборів, вплине на результати волевиявлення виборців, тому що виборці стали трішки більш хитрі, але, на жаль, не в основній своїй масі щодо тих, хто бере, але голосує за інших», – зауважила Айвазовська.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, сукупні витрати найбільших партій на місцеві вибори можуть сягнути 2 мільярдів гривень. Зокрема, партії розписують у своїх бюджетах і статті на підкуп виборців. За даними КВУ, на купівлю голосів доведеться витратити: в малому місті обласного значення – 100 тис. грн., в малому місті районного значення – 10 тис., у великому місті – 600 тис.

Читайте:  Через «Самопоміч» усі надруковані на Закарпатті бюлетені визнано недійсними

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ