aa3182824e7b0d43e2cd9928bb5ff6d9_1480168547_extra_large
Порошенко заявив, що апологети заперечення геноциду живуть в одній географічній точці

Президент Петро Порошенко дав доручення МЗС продовжити роботу щодо визнання світовою спільнотою Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу. Про це він сказав у промові з нагоди роковин трагедії, передає прес-служба голови держави.

«Я щойно підписав указ «Про заходи у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду українського народу», в якому, зокрема, дав доручення Міністерству закордонних справ продовжувати роботу щодо визнання світовою спільнотою, іноземними державами та міжнародними організаціями Голодомору геноцидом українського народу», – сказав президент.

За словами Порошенка, апологети заперечення визнання Голодомору геноцидом живуть здебільшого в одній географічній точці: «Вони ховають від науковців архівні документи. Вони судом забороняють відповідні праці українських авторів. Можна, звичайно, зачистити від книжок про Голодомор багатостраждальну бібліотеку української літератури в Москві. Але з історії Голодомор викреслити неможливо».

Порошенко також виступив за створення музейної частини у Меморіальному комплексі пам’яті жертв Голодомору, яка б відповідала кращим зразкам музейно-меморіального мистецтва. За його словами, до цієї справи мають долучитися і неурядові кола, і представники українського бізнесу, і українська та світова громадськість.

Президент також висловив переконання, що Голодомор був прямим наслідком втрати Україною державності в 20-х роках минулого століття.

«Звісно, і незалежність не гарантує від неврожаїв. Але всі знають – сусідні з СРСР країни українців не нищили конфіскацією їжі. Тож очевидно, збережи країна свою самостійність, жодних спланованих Голодоморів не було б», – сказав він.

Порошенко зазначив, що як президент відчуває відповідальність за збереження незалежності та соборності України не лише перед теперішнім поколінням, але й перед мільйонами загиблих. Він додав, що запорукою перемоги може бути лише непохитна єдність українського народу.

Після промови президент оголосив загальнонаціональну хвилину мовчання та розпочав акцію «Запали свічку пам’яті», поклавши свічку до Меморіалу жертв Голодомору.

Як відомо, 26 листопада в Україні та в 32 країнах світу вшановують пам’ять людей, які загинули під час Голодомору 1932-1933 років.

Медіа-проект Visuals підготував інфографіку про кількість жертв геноциду, а також про регіони, які постраждали найбільше.

Як видно з інфографіки, найбільше смертей зафіксовано в Полтавській області, при цьому загальна кількість жертв Голодомору перевищує все населення Грузії.

sny-mok-e-krana-2016-11-26-v-17-58-36-2

БЕЗ КОМЕНТАРІВ