Виробники алкогольних напоїв підтримують членство Великої Британії в ЄС
Виробники алкогольних напоїв підтримують членство Великої Британії в ЄС

Можливий вихід Великої Британії зі складу ЄС турбує виробників віскі. Вони побоюються втратити ринки збуту, повідомляє Bloomberg.

Як і французьке вино та коньяк, шотландський віскі вільно продається в усіх 28 країнах Євросоюзу. А поставки на територію ЄС, як найбагатшого економічного блоку, автоматично надають вигідні тарифні пропозиції для ринків, що розвиваються.

«Відверто кажучи, ми за те, щоби Велика Британія перебувала в складі ЄС», – сказав гендиректор британської Diageo, якій належать такі бренди віскі, як Johnnie Walker, Dalwhinnie, а також Lagavulin.

Віскі є найбільшою статтею експорту продуктів харчування і напоїв Британії. Експорт цього алкогольного напою перевищує £ 4 млрд. (близько $ 5,8 млрд.), в ньому зайнято 10 тис. осіб і 115 винокурних заводів в Шотландії, наголошує Шотландська асоціація віскі (Scotch Whisky Association).

Генеральний директор французької компанії Pernod Ricard, якій належать бренди The Glenlivet і Chivas Regal Scotch, Алекс Рікар також виступив за збереження єдиного ринку ЄС.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у лютому 2016 року Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер та Прем’єр-міністр Британії Девід Кемерон нарешті досягли домовленостей щодо подальшого перебування острівної держави у складі Євросоюзу.

Водночас, попри цю домовленість, в червні 2016 року має відбутися референдум про вихід Британії зі складу ЄС. Та ці заходи, на думку Кемерона, дозволять здобути більшість на підтримку членства країни в Євросоюзі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ