Георгій Учайкін, голова Асоціації власників зброї
Георгій Учайкін, голова Асоціації власників зброї

Голова Всеукраїнської громадської організації «Українська асоціація власників зброї» Георгій Учайкін переконаний, що серед відповідальних за загибель патрульних поліції у Дніпрі передусім керівництво правоохоронної системи. Ба більше, він переконаний, що трагедії можна було запобігти, якби правоохоронці проходили якісну підготовку щодо дій у подібних ситуацій, а кожен патрульний мав захисну амуніцію. Про це Учайкін заявив у коментарі виданню Інформаційний Акцент.

«Звернувши увагу на характер поранень, варто сказати, що бронежилети могли би частково врятувати ситуацію. Це є великою прогалиною в самій реформі, тому з цієї ситуації потрібно робити висновки. Годі й казати про прогалини в системі громадської безпеки!» – зазначив очільник асоціації.

Експерт підкреслив, що йдеться не лише про сам факт убивства поліцейських. На його переконання, на їх місці могли опинитися й пересічні громадяни, які на відміну від правоохоронців, не мають табельної зброї.

«Тому надати громадянам право на збройний захист потрібно було ще 25 років тому. Право на захист свого життя, життя оточуючих, конституційного ладу та територіальної цілісності країни», – заявив Учайкін.

«Водій громадського транспорту взагалі без зброї готовий був захищати поліцію, а зі зброєю він мав би шанс затримати злочинця і, можливо, вплинути на весь хід події. У першу чергу в самозахисті населення не зацікавлене керівництво МВС, адже ми розуміємо, що відразу після ухвалення відповідного закону чисельність працівників правоохоронних органів різко скоротиться, так як кожен громадянин зможе сам себе захистити. Відверто кажучи, за цим стоїть ні що інше, як щорічний багатомільярдний бюджет» – додав експерт.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ