Україна-ЄС
Україна-ЄС

«Захід нарешті збагнув, що потрібно примушувати українську владу проводити ефективні реформи. Вже є чітка реакція Європи – ми не отримали транш від МВФ. І я впевнений, його відкладатимуть і надалі». Про це в коментарі виданню Інформаційний Акцент заявив політолог Ігор Хсів з приводу заяви депутата бундестаґу Карла Вельмана про критичний стан українських реформ.

За словами політолога, Європа вже публічно почала визнавати, що на український уряд сильно впливають олігархи.

«Захід занепокоєний найбільше тим, що зараз українська влада вийшла на вирішальний етап залежності від олігархів. Проте реакція Європи ще занадто слабка, адже те, що відбувається в Україні – дійсно реванш олігархії і про реальні реформи мова не йде. Проте ЄС не буде за нас вирішувати наші проблеми, вони будуть уважно спостерігати за реакцією українського суспільства і спонукати нас до дій. Усе залежить тільки від українців: якщо зневіру і байдужість буде подолано, то ми можемо ці питання вирішити швидко», – вважає Хсів.

На думку експерта, незважаючи на гостру критику повністю відвернутися від України Європа не зможе.

«У Європі бачать, що Україна – бар’єр від московської орди. Тому вони розуміють, що поки Україна чинить опір і наші солдати героїчно воюють, стримують російську агресію, то й вони будуть захищені за українською стіною. Зрозуміло, що Європа не буде відвертатися від України, адже тоді вони можуть лишитися наодинці з російською агресією, і там прекрасно розуміють, чим це може їм загрожувати», – пояснив політолог.

Він також зауважив: «Сполучені Штати чудово знають про корупційні оборудки нашої влади і де лежать їхні кошти. Якщо американці проявлять жорсткість – вони можуть дуже швидко «звернути шиї» нашим урядовцям, публічно оприлюднивши інформацію про операції команд прем’єра, президента та їхнього оточення. Америка здійснює глобальний фінансовий моніторинг, тому вони завжди знають все і про всіх».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ