Порошенко, Гройсман
Необмежений доступ до західної допомоги звільнив українських чиновників від необхідності реформувати країну, вважають експерти

Американські фахівці переконані, що українська влада використовує гроші західних країн не для того, щоби працювати над реформами в країні, а задля наповнення власних кишень. Про це йдеться у статті видання Washington Post.

Експерт з політичних ризиків у країнах, що розвиваються, Нейл Абрамс та професор політології Каліфорнійського університету Стівен Фіш у статті наголошують на тому, що в Україні й надалі процвітає корупція в державних структурах високого рівня.

«За останні 25 років західні донори влили мільярди доларів в посткомуністичну Україну, ставлячи перед собою дві головні цілі: допомогти країні створити міцну ринкову економіку і закласти фундамент правової держави. Однак західні гроші лише допомогли українським елітам не працювати над реформуванням своєї країни, а далі продовжувати грабувати її», – йдеться у матеріалі.

Експерти додають, що олігархи та чиновники досі грабують державні компанії. Вони впевнені, що приватизація держкомпаній не дасть жодних результатів.

У статті підкреслюється і також те, що українські лідери цілком спроможні створити ефективні структури, які б стали на заваді розкраданню коштів та майна, як держави, так і країн заходу, але «необмежений доступ до західної допомоги звільнив їх від необхідності це зробити».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ