гепатит
У Києві зросла захворюваність на вірусний гепатит. Потерпають діти

Деснянське міжрайонне управління Держсанепідслужби у м. Києві 19 жовтня отримало четверте екстрене повідомлення про випадок вірусного гепатиту А у дитини. Про це повідомили у прес-службі столичного управління Держсанепідслужби.

Як зазначається, у всіх чотирьох 5-річних дітей виявлено гепатит А. Всі вони відвідували старшу групу дошкільного навчального закладу №672 у Дніпровському районі м. Києва по вул. Кибальчича, 17. Наразі трьох хворих госпіталізовано до інфекційного відділення Київської міської дитячої клінічної лікарні №2, ще одна дитина не була госпіталізована.

За 9 місяців 2015 року в Києві зареєстровано 246 випадків захворювання вірусним гепатитом А, що на 23,2% вище за показник аналогічного періоду минулого року (195 випадків). «Близько 70% всіх хворих на гепатит А зареєстровано у Дарницькому, Деснянському та Дніпровському районах столиці. Можемо констатувати, що цього року захворюваність зросла серед усіх вікових груп і контингентів», – зазначив головний санітарний лікар Києва Олег Рубан.

Наразі проведено позапланову перевірку за епідпоказаннями у дошкільному навчальному закладі №672. Відібрано 40 змивів з об’єктів довкілля на контроль поточної дезінфекції в приміщеннях старшої садової групи і харчоблоку, а також проби питної води. «За результатами проведених лабораторних досліджень бактерій групи кишкової палички у змивах не виявлено. У закладі двічі проведено дезінфекцію на об’єкті. За контактними дітьми і співробітниками ДОУ №672 організовано медичний нагляд інфекціоністом і педіатром», – йдеться в повідомленні.

Захворюваність на вірусний гепатит А перевищила міський показник на 43,0% у Дарницькому, в 1,5 раза – в Деснянському та у 3,1 раза – у Дніпровському районах Києва. Таким чином, 73,2% захворювань на вірусний гепатит А (180 випадків із 246) виявлено саме в цих районах, серед дітей до 17 років цей показник становив 88,7%.

Зазначимо, що гепатит А – хвороба печінки, яку спричиняє вірус, що поширюється в основному при споживанні харчових продуктів або води, забруднених фекаліями інфікованої людини. Хвороба тісно пов’язана з відсутністю безпечної води, неналежною санітарією та поганою особистою гігієною.

На відміну від гепатиту В і С, інфікування гепатитом А не призводить до розвитку хронічної хвороби печінки й рідко закінчується смертельним результатом, але може викликати симптоми, що ослабляють здоров’я. Вірус також може передаватися при тісному фізичному контакті з інфікованою людиною. Випадкові контакти людей не призводять до передачі вірусу. Інкубаційний період гепатиту А зазвичай триває 14-28 днів.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ