кіберполіція
Аваков анонсував набір у кіберполіцію

До 5 листопада буде сформовано штат нової кіберполіції та почнеться завершальний перехідний етап вибудовування нового функціоналу кіберполіції та перепідготовки персоналу. Про це у Facebook 11 жовтня повідомив глава МВС Арсен Аваков.

«Старт набору до кіберполіції та детальні умови конкурсу будуть оголошені з 15 жовтня. З 26 жовтня розпочнеться атестаційний конкурс для всіх майбутніх кіберполіцейських», – повідомив він. «Кіберполіція – ваш захист у віртуальному просторі й не лише. Відтепер, користуючись Інтернетом та його можливостями, ви зможете отримувати поліцейську допомогу в режимі реального часу», – заявив Аваков.

За словами міністра, порядок створення кіберполіції передбачає переатестацію працівників підрозділів боротьби з кіберзлочинністю МВС. «Мета: залишити працювати лише тих, хто відповідає вимогам працівника кіберполіції», – зазначив він.

При цьому Аваков назвав 7 основних завдань кіберполіції:

  1. Реалізація державної політики у сфері протидії кіберзлочинності.
  2. Протидія кіберзлочинам:

У царині використання платіжних систем:

– скімінг (шимінг) – незаконне копіювання вмісту треків магнітної смуги (чіпів) банківських карток;

– кеш-трепінг – викрадення готівки з банкомату шляхом встановлення на шатер банкомату спеціальної накладки;

– кардінг – незаконні фінансові операції з використанням платіжної картки або її реквізитів, що не ініційовані або не підтверджені її власником;

– несанкціоноване списанням коштів з банківських рахунків за допомогою систем дистанційного банківського обслуговування.

У царині електронної комерції та господарської діяльності:

– фітинг – виманювання у користувачів Інтернету їхніх логінів та паролів до електронних гаманців, сервісів онлайн-аукціонів, переказ або обмін валюти, тощо;

– онлайн-шахрайство – заволодіння коштами громадян через Інтернет-аукціони, Інтернет-магазини, сайти та телекомунікаційні засоби зв’язку;

У сфері інтелектуальної власності:

– піратство – незаконне поширення інтелектуальної власності в Інтернеті;

– кардшарінг – надання незаконного доступу до перегляду супутникового та кабельного TV;

В інформаційній безпеці:

-соціальна інженерія – технологія управління людьми в Інтернет-просторі;

– мальваре – створення та поширення вірусів і шкідливого програмного забезпечення;

– протиправний контент – контент, який пропагує екстремізм, тероризм, наркоманію, порнографію, культ жорстокості і насильства;

– рефайлінг – незаконна підміна телефонного трафіку.

  1. Завчасне інформування населення про появу новітніх кіберзлочинів.
  2. Впровадження програмних засобів для систематизації та аналізу інформації про кіберінциденти, кіберзагрози та кіберзлочини.
  3. Реагування на запити закордонних партнерів, що надходитимуть каналами Національної цілодобової мережі контактних пунктів.
  4. Участь у підвищенні кваліфікації працівників поліції щодо застосування комп’ютерних технологій у протидії злочинності.
  5. Участь у міжнародних операціях та співпраця в режимі реального часу. Забезпечення діяльності мережі контактних пунктів між 90 країнами світу.

Нагадаємо, 2 липня Верховна Рада ухвалила закон про національну поліцію. 4 липня нові поліційні патрулі вийшли працювати на вулиці Києва. 23 серпня нова поліція запрацювала у Львові, 25 серпня – в Одесі, 26 вересня – в Харкові. 2 вересня Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про створення центрального органу виконавчої влади – Національної поліції. Аваков заявляє, що процес переходу від міліції до поліції триватиме близько півроку.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ