газ
Польща та країни Балтії підписали історичну газову угоду

У Брюсселі підписано угоду про будівництво газопроводу між Польщею та Литвою. Магістраль призначена значно посилити енергетичну безпеку трьох країн Балтії – Литви, Латвії та Естонії, пише Польське радіо.

За словами голови Єврокомісії Жана-Клода Юнкера, цей документ посилить енергетичну безпеку в регіоні: «Це перший інфраструктурний проект, який об’єднає країни Балтії з іншою Європою. Це більше, ніж просто газове з’єднання між країнами. Це кінець енергетичної ізоляції країн Балтії та довготривалої залежності від одного постачальника газу», – додав він.

Новий газопровід, завдовжки 534 км, призначений для зниження залежності від постачання з Росії трьох держав, що їх називають «енергетичним островом» через їхню відрізаність від газотранспортних магістралей на континенті. Підписання цієї угоди – реалізація намірів створення енергетичного союзу в Європі, попередні переговори щодо якого проходили досить складно – країни сперечалися на тему фінансування. Держави Балтії вимагали від Польщі більшого вкладу, на що Варшава не хотіла погоджуватися. «Врешті-решт перемогла політика, і Європейська комісія виділила майже 560 млн. євро на пріоритетні проекти й погодилася на підтримку з бюджету ЄС. Отже, Брюссель профінансує інвестицію практично наполовину, 120 млн. євро надасть Польща, а решту заплатять країни Балтії», – повідомляє видання.

Європейська комісія 25 лютого представила стратегію побудови «Енергетичного союзу» в Європі. 4 лютого Європейська Комісія оголосила про початок його роботи. А у квітні минулого року голова уряду Польщі Дональд Туск закликав країни ЄС об’єднатися в енергетичний союз, який допоміг би знизити залежність європейських держав від постачання газу з Росії.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, найбільший виробник нафти у світі – Саудівська Аравія – почала постачання нафти в Польщу через порт Ґданськ. Російська нафта Urals втрачає позиції на нафтовому ринку Європи через приплив дешевших сортів з Близького Сходу, і цей тиск безупинно наростає.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ