ТБ
В окупований Донбас прибувають журналісти РФ в передчутті провокацій до 1 вересня

Напередодні 1 вересня в окупований Донбас прибувають російські журналісти, щоби знімати картинки з провокаціями. Про це заявив представник Адміністрації Президента з питань АТО Андрій Лисенко під час брифінгу, пише newsru.ua.

«Є видимі фактори, виходячи з чого робляться такі висновки (щодо можливих провокацій з боку сепаратистів на 1 вересня, – ред.). Оскільки ми знаємо, що є замовлення на виготовлення української військової форми одягу з боку сепаратистів. У нас є дані про те, що деяка бронетехніка, яка стоїть на озброєнні й в Збройних силах України, перемальовується під український стандарт, тобто робляться відповідні лінії. І по-третє, активність російських журналістів, які прибувають в зону окупованого Донбасу. Ми всі знаємо – якщо вони прибувають, значить точно готуються провокації. Найімовірніше, буде робитися картинка, нібито українські військові обстрілюють мирних жителів з подальшим розвитком подій», – зазначив Лисенко.

Водночас він висловив упевненість, що з нашого боку будуть зроблені «деякі кроки, щоби ввести в оману противника і він не зміг використати цей прийом». Лисенко також додав, що спостереження ведеться по всій лінії фронту – це кілька сотень кілометрів. «Спостереження йде скрізь. Буквально на всіх ділянках. Ми не робимо винятків, тому що ми дбаємо про всіх, хто може постраждати. Тобто така провокація може статися», – сказав він.

Лисенко зазначив, що попередньо була проведена робота з попередження всіх навчальних закладів, які розташовані в прифронтовій зоні і недалеко від неї, про те, що такі провокації можливі. Також відбулися заняття з викладацьким складом для того, щоб у разі такої провокації швидко відреагувати і відвести школярів у безпечні місця або бомбосховища з метою врятувати їх від обстрілів.

«По-третє, ведеться посилена робота нашої розвідки, яка отримує інформацію про такі можливі варіанти провокацій. І, по-четверте, ми також попереджаємо і місцеве населення, навіть те, яке перебуває за лінією зіткнення, на тому боці, – якщо є можливість, інформувати українських військових по можливим джерелами – а такі джерела є – про вірогідність такої провокації. Щоби можна було її зафіксувати та оприлюднити на міжнародному рівні», – підкреслив Лисенко.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Президент Франції Франсуа Олланд та Федеральний канцлер Німеччини Анґела Меркель повідомили про узяті Путіним усні зобов’язання сприяти з 1 вересня поточного року повному припиненню вогню на Донбасі.

Читайте: Німецький політолог: війна на сході України небезпечна другим Чорнобилем

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ