Туреччина
У Туреччині під арештом залишаються майже 13,5 тисяч підозрюваних

Влада Туреччини анулювала паспорти майже 75 тисяч осіб. У цілому, після невдалої спроби військового перевороту в країні затримали близько 26 тис. осіб. Під арештом залишаються майже 13,5 тис. підозрюваних. Про це повідомляє агентство Anadolu з посиланням на міністра внутрішніх справ країни Ефкана Алу.

За офіційними даними, десятки тисяч працівників державного сектора відсторонені від посад за підозрою в симпатіях до «ґюленістів», яких Анкара вважає терористами.

За даними турецької прокуратури, прихильники Фетхуллаха Ґюлена під час підготовки до перевороту приділяли особливу увагу питанням конспірації та навіть використовували їстівний папір, на який записували доручення. У разі загрози викриття, компромат проковтували. Про це йдеться в обвинувальному висновку щодо 43 підозрюваних, зокрема самого Ґюлена. 19 осіб з цього списку вже затримані за підозрою в зв’язках з терористичною організацією «Паралельна держава».

На думку прокуратури Туреччини, організація, до складу якої входили тисячі людей, діє в 160 країнах світу. Зв’язки між змовниками підтримувалися в основному через мережу GSM, при цьому номери реєструвалися на сторонніх осіб або установи.

«Члени організації використовують номери, які не зареєстровані на них самих, часто змінюють їх разом з телефоном, що доводить, що дії прихильників Ґюлена незаконні і підпільні. Крім того, як один із методів конспірації «наставників» організації «використовувалися GSM-номери, зареєстровані в Німеччині, США або інших країнах».

«В інформації про абонента висвічується лише інформація про країну, що робить використання такого номера привабливим для терористів», – пише Anadolu з посиланням на прокуратуру.

Також слідству стало відомо про зашифровані IP-лінії. Цей метод використовувався в основному для обміну повідомлень між навчальними закладами, що діють за межами Туреччини. Крім того, члени організації під час переговорів уникали озвучування будь-яких імен і замінювали їх на прізвиська.

Тим часом Туреччину має відвідати генсек Ради Європи Турбйорн Янґланд. У ЄС розуміють прагнення Анкари притягнути до відповідальності причетних до перевороту в країні, проте мають намір наполягати на гарантіях законності розгляду цих справ.

Додамо, влада Туреччини після спроби військового перевороту в країні ухвалила рішення про закриття понад 100 засобів масової інформації. Під репресії потрапили, зокрема, 16 телеканалів, 23 радіостанції, 45 газет, 15 журналів, 29 видавничих будинків і три агентства новин.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ